X Gminny Konkurs Informatyczny – MISTRZ KOMPUTERA

19 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach odbył się X Gminny Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VII w gminie Żabno. Patronat nad konkursem objęła Pani Marta Herduś – Burmistrz Żabna.
Dzień rowerowy w tym roku obchodzony jest 19 kwietnia, dlatego tegoroczne zadanie dotyczyło promowania roweru jako ekologicznego środka transportu. Nasze działania związane były również z projektem historycznym pt. „Historia jest rodzaju żeńskiego”, który realizujemy w naszej szkole. Uczestnicy konkursu wykonywali w edytorze tekstu i arkuszu kalkulacyjnym prace dotyczące Alfonisiny Strady- pierwszej kobiety, która wystartowała i ukończyła zawody Giro d’Italia.
Organizatorem konkursu „Mistrz Komputera” był Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach, a koordynatorem P. Marzena Gubernat. Uczniowie pisali konkurs przez 60 minut w dwóch grupach, zajmując wylosowane stanowiska pracy. Oczekując na wykonanie zadania przez swoich kolegów, dzieci budowały tory logiczne z kloców Gravitrax, które są na wyposażeniu naszej placówki. Podczas oceny prac uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali ciepły posiłek oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z robotami SPIKE prowadzonych prze P Annę Kozioł.
Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbyło się 19 czerwca o godz. 13:30. Laureatom konkursu nagrody wręczyli: Burmistrz Żabna Pani Marta Herduś, Z-ca Burmistrza Żabna Pan Piotr Broda i Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach Pan Mirosław Piotrowski..
Tytuł Mistrza Komputera w Gminie Żabno zdobyła
Martyna Wiekierak ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie.
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali :
• Burmistrz Żabna,
• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ilkowice
• Firma JANHUB
• Firma INTERCONTINENTAL
• Firma GRAMA
• Studio Haftu i Reklamy SIMAline
Komisja w składzie: Krzysztof Mazur, Izabela Woźniak, Agnieszka Skop, Ewa Wąż i Marzena Gubernat sprawdziła 16 prac uczestników z 8 szkół podstawowych Gminy Żabno i przyznała następujące nagrody i wskazała zwycięzców.
I miejsce – Martyna Wiekierak – Szkoła Podstawowa w Otfinowie
II miejsce – Mateusz Karczmarczyk – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
III miejsce – Karol Ciukaj – Szkoła Podstawowa w Niecieczy
Wyróżnienia:
Hanna Noga – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Krystian Boryczka – Szkoła Podstawowa w Sieradzy
Dominik Jachymek – Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Gratuluję wszystkim uczniom, którzy walczyli o tytuł „Mistrza Komputera”.
Dziękuję Pani Burmistrz za objęcie patronatem konkursu i ufundowanie nagród, Firmie Delikatesy Centrum w Łęgu Tarnowskim za poczęstunek dla dzieci, wszystkim sponsorom za wsparcie, nauczycielom oraz Panu Dyrektorowi za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.
/Marzena Gubernat/

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność