Znawcy książek

        W bieżącym roku szkolnym biblioteka Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Z tej okazji w szkole realizowane były różnego rodzaju wydarzenia, które miały na celu do zwiększenie zainteresowania uczniów książką.

 

         Jednym z takich wydarzeń było przedstawienie, które odbyło się w dniu 27 marca 2024r. w bibliotece szkolnej pt.: “Znawcy książek” w wykonaniu uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim. Inscenizacja ta miała na celu w humorystyczny sposób przypomnieć najmłodszym czytelnikom zasady zachowania się w bibliotece oraz szanowania znajdujących się w niej książek. Przedstawienie dostarczyło dużo zabawy nie tylko widzom, ale również młodym aktorom. Zostali oni docenieni najpierw poprzez uważne oglądanie przedstawienia przez obecną widownię, a na koniec gorącymi brawami.

 

         Innym ważnym wydarzeniem, które odbyło się w dniach 12 i 13 marca 2024r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim był konkurs recytatorski pt.: „W świecie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas 1-3. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużym talentem recytatorskim i zaangażowaniem, dlatego każdy uczeń, który spróbował swoich sił w konkursie, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe. Po zakończonej recytacji wierszy, wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem tekstów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność