Wizyta delegacji z Bad – Berki

Dziś pożegnaliśmy naszych gości z miasta partnerskiego Bad- Berka, którzy przez weekend wizytowali naszą gminę. Było to kolejne spotkanie integrujące nasze samorządy i mieszkańców, które zostało zorganizowane na przestrzeni już ponad dwudziestoletniej współpracy.

Spotkania delegacji z Żabna i niemieckiej Bad- Berki maja już wieloletnią tradycję. Przez ten czas, czy to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, strażacy, zespoły folklorystyczne, jak i przedstawiciele samorządu i stowarzyszeń, mieli okazję wizytować zaprzyjaźnione miasteczko, ale także brać udział w rewizytach naszych gości. Ostatnią okazją do spotkania były rocznicowe obchody w straży pożarnej w Bad – Berce, w maju tego roku, w których udział wzięła delegacja z naszej gminy. Obecnie mieliśmy możliwość goszczenia ponad dwudziestoosobowej grupy, która przyjechała do gminy Żabno wraz z burmistrzem Michaelem Jahnem.

Dzięki intensywnemu programowi nasi partnerzy zobaczyli m.in. strzelnicę w Sieradzy -Fiuku, zostali oprowadzeni po mieście przez Pawła Domańskiego, poznając historię naszego miasteczka i regionu, zwiedzili firmy Villa Verde, Polmark i Polan, odwiedzili Leśną Przystań w Podlesiu Dębowym, zobaczyli efekty rewitalizacji parku przy ul. Wyspiańskiego w Żabnie, wzięli udział w festynie w Łęgu Tarnowskim, a także zobaczyli Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, przespacerowali się ścieżką w koronach drzew w Ciężkowicach oraz zwiedzili starówkę tarnowską. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie społeczności naszej gminy w zbudowaniu ciekawego programu oraz współuczestnictwo w goszczeniu naszych partnerów. Szczególne podziękowanie kierujemy do firm Villa Verde, Polmark oraz Polan, za umożliwienie odwiedzenia linii produkcyjnych i merytoryczne oprowadzenie. Dziękujemy również Polskiemu Związkowi Łowieckiemu w Sieradzy za pokazanie swojego zaplecza, a prezesowi Krzysztofowi Kokoszce za ciekawą prelekcję, dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Łęgu Tarnowskim, OSP Łęg Tarnowski oraz Klubowi LKS Łęgovia za gościnę w sobotnie popołudnie, a panu Pawłowi Domańskiemu za przekazanie swojej niezwykłej, historycznej wiedzy na temat Żabna.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność