Inauguracja roku szkolnego

Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. W Żabnie odbyła się gminna inauguracja, w której udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz samorządowcy i zaproszeni na ten dzień goście.

Inauguracja rozpoczęła się w kościele parafialnym w Żabnie mszą święta, po której wszyscy spotkali się na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. Tutaj na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie prezentując okazjonalny program artystyczny. Dla uczniów był to niewątpliwie dzień pełny emocji, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy tego dnia rozpoczęli przygodę z edukacją szkolną. W ich stronę oraz wszystkich zebranych uczniów popłynęły życzenia siły, koncentracji na nauce, radości i zadowolenia z kolejnych dni spędzonych w murach szkolnych.

Uroczystość została poprowadzona przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Żabnie Annę Skalak, a wśród gości, którzy przybyli na inaugurację, znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Sak, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Andrzej Głód wraz z Radnymi Rady, sołtysi dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także kierownicy jednostek gminnych.

Wszystkim Uczniom życzymy dużo powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność