„Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej”.

W Centrum Edukacyjnym IPN “PRZYSTANEK HISTORIA w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa piątej edycji konkursu zorganizowanego przez Chorągiew Krakowską ZHP im. Tadeusza Kościuszki oraz Oddział IPN w Krakowie „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej”.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Małopolski, Małopolska Kurator Oświaty, Starosta Tarnowski i Naczelniczka ZHP, Muzeum Krakowa,  Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila

Wśród honorowych gości byli obecni: I Wicewojewoda Małopolski, Elżbieta Achinger, Wicekurator Oświaty w Krakowie,  Artur Pasek,  Zastępca Dyrektora Muzeum Armii Krajowej, dr. hab. Prof., UJ Olgierd Grott oraz współorganizatorzy Zastępca Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie, dr. Michał Wenklar i Komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP, hm. Artur Walkowiak oraz Zastępczyni Komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP, hm. Anna Nowak, oraz Skarbnik Chorągwi Krakowskiej ZHP, phm. Radosław Kubowicz. Tegoroczna edycja była poświęcona działalności niepodległościowej i wychowawczej harcerzy prowadzonej w trakcie Powstania Warszawskiego.

Na konkurs napłynęły prace w kategoriach  plastycznej, pisemnej i multimedialnej na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

W trakcie Gali wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowali patroni konkursu. Zgłoszone do konkursu prace wyróżniają się znajomością zagadnienia oraz warsztatem historycznym i kunsztem artystycznym.

W trakcie Gali finałowej mogliśmy usłyszeć wykonanie piosenki tytułowej w wykonaniu zespołu Pędziwiatry z 5 TDH im. Janusza Korczaka w Żabnie.

 

Miło nam poinformować, że wśród laureatów byli harcerze 5 TDH im. Janusza Korczaka
i uczniowie Szkoły Podstawowej im St. Wyspiańskiego w Żabnie:

  

W kategorii prac plastycznych        

 

drugie miejsce: Dawid Kilian,

trzecie miejsce: Aleksandra Wątroba

 

W kategorii prac pisemnych

 

trzecie miejsce: Wojciech Dziura

drugie miejsce: Maria Bieszczad

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom.

Czuwaj!

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność