Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, które odbędzie się 14 maja 2024 r. o godz. 18:00, ul. W. Jagiełły 16.

 

TANYA VALKO właśc. Tatiana Kaczmarczyk – pisarka i poetka; arabistka, tłumaczka, bizneswoman; podróżniczka. Ukończyła arabistykę w Instytucie Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ponad 25 lat mieszkała poza granicami Polski, m.in. w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji, gdzie była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, a następnie przez wiele lat asystentką Ambasadorów RP. Od 2018 r. żyje w Polsce.

Jest autorką bestsellerowej czternastotomowej „Arabskiej sagi” oraz dwutomowej „Azjatyckiej sagi”. W jej dorobku znajdują się także książki o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. Zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami: „Dość odchudzania – czas na dietę” i „Nowoczesna książka kucharska”.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad spotkaniem sprawuje Radio RDN Małopolska.

Wstęp wolny!

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność