Półkolonia w Szkole w Bobrownikach Wielkich

5 lipca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Bobrownikach Wielkich zakończyli półkolonijny wypoczynek. Półkolonia odbywała się pod hasłem „Ahoj przygodo!”, a jej głównym celem było pokazanie, że kiedy oderwiemy się od smartfonów możemy przyjemnie spędzać czas z kolegami i koleżankami, rozmawiać z nimi i bawić się, poznawać i uczyć się nowych rzeczy. Zostały więc przeprowadzone warsztaty profilaktyczne pokazujące jak radzić sobie z emocjami, poruszające problemy uzależnień, uczące zdrowego stylu życia, pogadanki na temat bezpieczeństwa, zachęcano dzieci do aktywnego spędzania czasu i dbania o środowisko. Dzięki temu, że Gmina Żabno kilka lat temu wdrożyła organizację w okresie wakacyjnym tej formy wypoczynku, wycieczki, warsztaty, wspólne gry i zabawy wywołujące na buziach uśmiech, to wszystko i w tym roku było udziałem dzieci.

 

Półkoloniści uczestniczyli w kilku wycieczkach.

 

W Rzepienniku Suchym na warsztatach z garncarstwa tworzyli piękne naczynia i ozdoby, a w kulinarnych przygotowali a następnie skonsumowali smaczne faworki.

W Rzepienniku Strzyżewskim zwiedzali Izbę Regionalną „Zapiecek” oraz brali udział w lekcji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Tam dowiedzieli się jak funkcjonuje przyroda i jak należy ją chronić.

 

Ciekawie było również na wycieczce do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Wyjazd obejmował nie tylko zwiedzanie, ale i bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądało życie na wsi i miały możliwość doświadczyć jak żmudnym zajęciem było darcie pierza. Starym zwyczajem przyozdobiły również drewniane skrzyneczki na skarby.

 

Pełną emocji okazała się wycieczka do Sieradzy na strzelnicę myśliwską, gdzie dzieci zostały ciepło przyjęte i ugoszczone przez myśliwych z Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Tarnowie. Poznały zwierzęta leśne i ich zwyczaje, miały możliwość obejrzenia i dotknięcia eksponatów, zabaw na świeżym powietrzu.

 

Kolejnym punktem odwiedzonym przez naszych półkolonistów było Zalipie. W Domu Malarek dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych.

W Zamku w Nowym Wiśniczu brały udział w zajęciach „Poszukiwania zagubionego skarbu Barbary”.

W Tarnowie dzieci miały możliwość obejrzenia filmów w Multikinie, w Sali zabaw dla dzieci Xtreme KiDS poprawiały swoją kondycję, szukały maszkaronów, a w Muzeum Etnograficznym brały udział w lekcji „Lato w etnozagrodzie” i warsztatach plastycznych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia prowadzonej na bieżąco relacji na Facebooku szkoły.

 

Dziękujemy Burmistrzowi Żabna, Panu Tomaszowi Kijowskiemu oraz Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za przekazanie środków finansowych na dofinansowanie półkolonii w naszej szkole.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność