PIKNIK RODZINNY „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Hasło przewodnie pikniku profilaktycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Wnęka w Odporyszowie, który odbył się 16 września 2023 roku, w sobotę, na terenie boiska sportowego „Ikar” w Odporyszowie to „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Była to impreza plenerowa mająca na celu integrację społeczności szkoły: uczniów, nauczycieli z członkami społeczności lokalnej oraz służyła propagowaniu działań profilaktycznych w środowisku i miała za zadanie kształtować pozytywne wzory zachowań.
Do głównych zadań należała promocja zdrowego stylu życia czy aktywności. Otwarty charakter pikniku oraz jego uniwersalna formuła przewidująca atrakcje dla starszych i młodszych zachęciły do uczestnictwa w nim całe rodziny. Piknik obejmował: wspólne zabawy i animacje prowadzone przez zespół muzyczny, konkurencje sportowe dla wszystkich uczestników – (typu strzelanie do celu, bieg z przeszkodami, przeciąganie liny, gry zespołowe z piłką), rozwiązywanie zadań o charakterze profilaktycznym, zachęcających do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek (łamigłówki, krzyżówki, warsztaty plastyczne). Przygotowane zostały atrakcje dla dzieci: przejażdżki konne, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina dla mniejszych dzieci, robienie fryzur, brokatowych tatuaży, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych. Przy współpracy z Radą Rodziców przygotowano poczęstunek: kiełbasę z grilla, popcorn, watę cukrową i degustację domowych wypieków. Szerzeniu wiedzy na temat zdrowego stylu życia miały służyć wykonane zadania: quiz wiedzy związany z główną tematyką, zadania z zakresu profilaktyki zdrowia i uzależnień w postaci krzyżówek, łamigłówek i plastycznych prac.
Zwracano uwagę na różne formy niewłaściwych postaw i zachowań poprzez propagowanie aktywnego i wspólnego spędzania wolnego czasu przy grillu, zabawach sportowych, muzycznych. Dodatkowo w ramach profilaktyki dokonała się integracja lokalnego środowiska i promocja szkoły.
Serdecznie dziękujemy:
Pani Burmistrz Marcie Herduś,
Państwu Teresie i Ferdynandowi Wieczorkom,
Panu Sołtysowi Bogdanowi Chmurze,
Panu Jackowi Patoniowi,
Panom Dawidowi i Arkadiuszowi Bujakom,
Panu Mariuszowi Sokołowskiemu – Piekarni Gruszów Wielki,
Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego z Dulczy Wielkiej – Masarni Kurek,
Ochotniczej Straży Pożarnej z Odporyszowa,
Klubowi Sportowemu „Ikar” Odporyszów,
oraz wszystkim zaangażowanym Rodzicom za bezinteresowną pomoc przy organizacji pikniku. Życzymy sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.
Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność