III Małopolskie Dni dla Klimatu w Żabnie

Dziękujemy za obecność podczas dzisiejszego finału „III Małopolskich Dni dla Klimatu”.

Dzisiaj, 22 kwietnia w Dzień Ziemi na Rynku w Żabnie, mieszkańcom naszej gminy rozdaliśmy 400 szt. drzewek. Były to modrzewie i dęby szypułkowe. Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Żabno wraz ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Ogółem w ramach akcji w całym powiecie tarnowskim rozdano i posadzono ponad 2 i pół tysiąca drzew!

Do udziału zaproszono Nadleśnictwo z Dąbrowy Tarnowskiej. Można było również uzyskać informacje o dofinansowaniach do OZE oraz o programie „Czyste powietrze”. Oprócz gminnych ekodoradców działających w ramach realizowanego programu „Czyste powietrze” oraz programu pn. „Wdrożenie Programu ochrony powietrza w Gminie Żabno” obecny był Pan Wojciech Badura – ekspert energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Pan Tomasz Łabędź – Doradca ds. Klimatu i Środowiska Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałe świętowanie Dnia Ziemi!

Akcja była częścią kampanii „ III Małopolskich Dni dla Klimatu” realizowanego w ramach Projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” który jest dofinansowany ze środków unijnych Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#zadrzewiajMY #drzewodlaklimatu  #LIFEprogramme #LIFEproject #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #EkoMalopolska #EkoMalopolskadlaklimatu

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność