Nowy punkt doradztwa rolniczego w Otfinowie

W minionym tygodniu w Żabnie, a dziś w Otfinowie otwarto punkt doradczy, w którym rolnicy z terenu naszej gminy mogą uzyskać porady i informacje dotyczące bieżących możliwości wsparcia ich działalności. Nowy punkt Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego znajdziemy tuż obok wejścia do biblioteki w Domu Ludowym w Otfinowie, a dyżury odbywać się będą w każdą środę w godzinach od 8 do 13.

Podczas dyżurów będzie można liczyć na doradztwo w zakresie sposobów pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych oraz na pomoc w dostosowaniu gospodarstw rolnych do standardów unijnych. Ponadto będzie można uzyskać informacje nt. innowacji technologicznych, osiągnięć nauk rolniczych, transferu wiedzy i innowacji w gospodarstwach, poprawy jakości produktów oraz promowania ich na rynkach lokalnych. Doradca z pewnością będzie przydatny przy udzielaniu pomocy rolnikom i innym mieszkańcom obszarów wiejskich w zakresie sporządzania dokumentacji niezbędnej do uzyskania pomocy finansowanej ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej lub innych instytucji krajowych i zagranicznych w zakresie programów związanych z finansowaniem rozwoju gospodarstw rolnych oraz wielofunkcyjnego rozwoju terenów wiejskich.

Już dziś punkt odwiedziły pierwsze osoby, które skorzystały z porad dotyczących trwającej od 15 marca możliwości składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i innych płatności. Pracownicy MODR udzielają doradztwa dotyczącego wymogów, które należy spełnić, by płatności otrzymać, a także świadczą usługi wypełnienia wniosków o przedmiotowe płatności. Zapraszamy do kontaktu z doradcami terenowymi w celu omówienia szczegółów współpracy: tel. 573 486 115, 453 057 298.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność