W Bobrownikach Wielkich otwarto nowe boisko sportowe

W Bobrownikach Wielkich otwarto dziś nowe boisko dla uczniów Szkoły Podstawowej i mieszkańców miejscowości. Efektem zakończonej w zeszłym roku inwestycji jest wielofunkcyjne miejsce, usytułowane na zapleczu szkoły, umożliwiające grę w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. A wszystko to na bezpiecznej, amortyzującej nawierzchni, która okala ogrodzenie z piłkochwytami. Zadanie zostało wykonane przy udziale pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego na realizacje projektu pn. „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa – MIRS”, z którego gmina pozyskała fundusze w wysokości 182 570,00 zł. Inwestycja kosztowała łącznie 799 367,92 zł, a różnicę pomiędzy kosztem całkowitym, a dotacją pokryto z budżetu gminy. Dodatkowo, by w pełni zagospodarować przestrzeń wokół boiska, Gmina Żabno postarała się o środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, otrzymując dotację w kwocie 37 322 zł na założenie nowych terenów zielonych przy modernizowanym boisku. Pozwoliło to na współfinansowanie wartego 84 732 zł zadania.

Dzisiejsze otwarcie odbyło się naprawdę hucznie, a to za sprawą wspaniałych występów i popisów uczniów, którzy mają już na swoich kontach wiele tytułów i osiągnięć sportowych. Można było zobaczyć pokazy karate, umiejętności panowania nad piłką, tańca z wstążkami, a także występów grup cheerleaders. Prezentacje talentów odbyły się w drugiej części spotkania. W pierwszej części natomiast miało miejsce wspólne przecięcie wstęgi na boisku sportowym. Tutaj, obok gospodarza gminy burmistrz Żabna Marty Herduś, wstęgę przecięli przybyli na uroczystość: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, członkini Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec- Lech, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski, starosta tarnowski Roman Łucarz, sołtys Bobrownik Wielkich Marcin Barwacz, Radny Rady Miejskiej w Żabnie Arkadiusz Stolarczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie szkoły.

 

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą uroczystość, a także wszystkim, którzy mieli swój udział w powstanie boiska. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Zarządu Województwa Małopolskiego, w tym Marszałka Witolda Kozłowskiego i Wicemarszałka Łukasza Smółki.

To już czwarte boisko „przyszkolne”, które zostało wybudowane w gminie Żabno w ramach Małopolskiej Infrastruktury Sportowo- Rekreacyjnej. Z boisk korzystają już uczniowie Niedomic, Sieradzy i Łęgu Tarnowskiego, a w niedalekiej przyszłości taka infrastruktura ma powstać na zapleczu Szkoły w Otfinowie.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność