Dnia 19.01.2024 roku w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim odbyły się nietypowe obchody Dnia Babci i Dziadka. Impreza ta została zorganizowana i przygotowana przez uczniów klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami w budynku Kulturano-Oświatowo-Sportowym w Łęgu Tarnowskim.

Na uroczystość zaproszeni zostali dziadkowie, którzy nie zawiedli swoich wnuków i licznie odpowiedzieli na zaproszenie. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. I tak, klasa II przedstawiła historię o narodzinach Jezusa czyli tzw. jasełka. Dzieci pięknie ubrane w brawurowy sposób odegrały odegrały role: Józefa, Maryi, Aniołów, Pastuszków oraz Trzech Króli, zmierzających do stajenki w świetle Gwiazdy Betlejemskiej. Dodatkowo dziewczęta i chłopcy wyśpiewywali nowo narodzonemu Jezusowi kolędy i pastorałki. Po jasełkach pozostali uczniowie klas młodszych złożyli życzenia Babciom i Dziadziom oraz zaśpiewali dla nich piosenki. Na koniec wspólnie odśpiewano dedykowane Babciom i Dziadkom tradycyjne STO LAT. Dzieci również rozdały swoim Dziadkom własnoręcznie zrobione laurki i inne prezenty. Wzruszeniom i uściskom i życzeniom nie było końca.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa i tańce z babcią i dziadkiem przy muzyce na żywo. Wnukowie prosili swoich dziadków do tańca. Były też wspólne ulubione taneczne zabawy: ”Kaczuszki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Chusteczka haftowana”. Nie zabrakło też melodii zagranych do tańca dla babci i dziadka. Miłą niespodzianką przygotowaną dla dziadków było wspólne kolędowanie z wnukami przy akompaniamencie akordeonu.

Karnawał z Babcią i Dziadkiem osłodzili rodzice z Rady Rodziców, przygotowując pyszne ciasta oraz napoje. Z kolei Babcie i Dziadkowie zrewanżowali się swoim wnukom drobnymi słodkimi przekąskami.

Karnawał dla Babci i Dziadka okazał się bardzo trafionym pomysłem i na pewno już na stałe zagości w kalendarzu uroczystości szkolnych w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. 

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność