Daria Nawój zwyciężyła w Boulder Fabrykacji 2024

Daria Nawój nie zwalnia tempa, młoda reprezentantka Klubu Sportowego Sportiva w minioną sobotę dwudziestego siódmego stycznia pewnie sięgnęła po zwycięstwo w zawodach wspinaczkowych Boulder Fabrykacja 2024, które odbyły się na wrocławskiej ściance Fabryczna Boulder.

W towarzyskich zawodach rozgrywanych w konkurencji bouldering, trenująca regularnie na Ściance La Roca w Tarnowie zawodniczka znakomicie poradziła sobie zarówno w rundzie eliminacyjnej, jak i w widowiskowym finale tych ikonicznych zawodów boulderowych.

Runda eliminacyjna składała się z czterdziestu problemów, z których zdobycie dwudziestu najwyżej punktowanych decydowało o awansie do finału. Daria w tej rundzie uzyskała 979 punktów, co zapewniło jej awans z trzeciej pozycji, tuż za Zuzią Nosal z KW Wrocław – 1010 pkt i Małgorzatą Kurek z Skarpy Bytom– 1081 pkt. Do rundy finałowej awansowało sześć najlepszych zawodniczek i sześciu zawodników. Decydujące starcie odbyło się na czterech problemach wspinaczkowych, przygotowanych osobno dla kobiet, osobno dla mężczyzn.

I to właśnie w finale podopieczna duetu trenerskiego Edyta Ropek – Arkadiusz Kamiński zaprezentowała mistrzowską klasę. Daria przy głośnym dopingu kibicującej publiczności jako jedyna zawodniczka rozwiązała wszystkie cztery problemy, pokonując je w sześciu próbach. Na drugiej pozycji uplasowała się Zuzanna Nosal, która pokonała trzy bouldery i cztery zony. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kurek z dorobkiem trzech topów i trzech zon.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Maks Vnukov z dorobkiem trzech topów i czterech zon, przed Szymonem Zalesińskim, który uzyskał taki sam wynik lecz w większej liczbie prób (ośmiu do top, siedmiu do zon), trzeci był Jarek Mróz również z również z dorobkiem trzech topów i czterech zon (w trzynastu próbach).

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność