Daria Nawój zwycięża drugi rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski

W minioną sobotę 20 kwietnia na krakowskiej ściance KS Korona rozegrano drugi rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski 2023/2024 we wspinaczce sportowej. Ponownie w rywalizacji studentek tryumfowała Daria Nawój, wychowanka KS Sportiva reprezentująca barwy KU AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Zawody rozegrane zostały w konkurencji bouldering na kultowej ściance KS Korona, na której od kilku lat rozgrywane są mistrzostwa studentów z Małopolski. W rundzie eliminacyjnej zawodnicy mieli do pokonania piętnaście boulderów, zaś w finale czekały na nich dwa dłuższe, wymagające problemy wspinaczkowe.

 

Daria Nawój była bezkonkurencyjna w tej rywalizacji, jako jedyna pokonując wszystkie trasy eliminacyjne i finałowe, po raz kolejny sięgając po zwycięstwo Akademickich Mistrzostw Małopolski. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Seweryn z AZS  Akademii Górniczo Hutniczej, trzecia była jej klubowa koleżanka Milena Rogula.

 

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Kajetan Kupś z KU AZS AGH, przed klubowymi kolegami Grzegorzem Łyko i Igorem Zakrockim. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

 

Autor zdjęć: Arkadiusz Kamiński

 

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność