Nasza cegiełka w powstanie hospicjum Via Spei

15 stycznia odbyła się uroczystość poświęcenia i otwarcia Hospicjum Via Spei w Tarnowie, które w najbliższych dniach przyjmie pierwszych podopiecznych. Swoją cegiełkę w powstanie hospicjum włożyli również mieszkańcy oraz samorząd gminy Żabno.

Budowa Hospicjum Via Spei od lat była wspierana poprzez zbiórki charytatywne, wolontariat, czy też promocję jego budowy. W minionych latach samorząd wspierał organizację wydarzeń kulturalnych prowadzonych przez Fundację Kromka Chleba, która od lat zbierała fundusze na powstanie Via Spei. Wspólnie z parafiami oraz uczniami szkół podstawowych prowadzono na terenie gminy Żabno zbiórki charytatywne, przeprowadzono akcję „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei”, a w minionych latach przeprowadzono również akcję sadzenia przy szkołach tulipanów („Tulipanowa akcja na rzecz hospicjum Via Spei”), które w okresie kwitnięcia zebrano i przekazywano w formie cegiełki na budowę hospicjum. Uczniowie z naszych szkół pomagali również jako wolontariusze w sprzątaniu budynku przed jego otwarciem.

Tarnowskie hospicjum ma pełnić rolę ośrodka nad nieuleczalnie chorymi, które będzie dostępne dla najuboższych i samotnych. W budynku znajduje się 19 pokoi jedno i dwuosobowych.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność