Trzydniowe zmagania podsumowane koncertem

Koncertem Laureatów podsumowane zostały trzydniowe przesłuchania w 28. Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Gminne Centrum Kultury – organizator konkursu – podkreśla, że tegoroczna jego edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się 125 solistów i 31 zespołów oraz 6 rodzin – w kategorii „kolędowanie rodzinne”. Łączna liczba wykonawców, którzy wystąpili na scenie wyniosła ponad 300 osób. Przesłuchania konkursowe trwały przez 3 dni. Komisja artystyczna, w której skład wchodzili: Barbara Marcinkowska, Rafał Traczyk, Barbara Kąkol i Kamil Patulski przesłuchiwała uczestników przez łącznie 14 godzin.

Podczas koncertu, który odbył się 21 stycznia na scenie w Żabnie zaprezentowali się laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach. Ich występy przyciągnęły fanów kolędowania z całego regionu. Wszystkich laureatów publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Koncert zakończyła uroczystość wręczenia nagród i dyplomów, które laureaci odebrali z rąk władz samorządowych Gminy Żabno: Burmistrz Żabna Marty Herduś, zastępcy Burmistrza Piotra Brody i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Sławomira Kurzydyma oraz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza.

Po koncercie publiczność wzięła udział w finisażu wystawy dziadków do orzechów z kolekcji Mateusza Kality, który odbył się w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. 28. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żabnie patronatem honorowym objęli Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność