13. Dni Żabna zainaugurowane zostaną Kinem Plenerowym w Parku Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie-Konarach w niedzielę 28 lipca.
W „kinie pod chmurką” o godz. 20:30 zobaczymy familijny film „Nasza niania jest agentem”, ale już od godz. 18:00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Wozy policyjne i strażackie, animacje, zabawy akrobatyczne z Akro Team Żabno, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków, zamek dmuchany, stoisko gastronomiczne przygotowane przez KGW „Nowy Styl Konary” i inne.
1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia tego wydarzenia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Koncert „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” poprowadzi zespół wokalny „Cantabile” działający przy GCK w Żabnie oraz zaproszeni goście. Wystąpi m.in. Nikodem Liro oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie. Dla wszystkich uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki oraz przypinki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 – w „Godzinę W”.
3 sierpnia na scenie przy hali sportowej w Żabnie, ul. Przybyszowskiego wystąpi zespół „Wesołe gitary”, który zagra największe przeboje polskiego big-bitu (Czerwone gitary, Skaldowie, Niebiesko-czarni) oraz największe hity legendarnej grupy The Beatles.
Nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci, a wszystko rozpocznie się koncertem dla najmłodszych „Zakręcona zabawa z Fifi i Lulą” w wykonaniu Lady Fama. Szkoła Tańca LATINO Żabno przygotowała również pokazy taneczne. Ten dzień zakończymy zabawą pod gwiazdami z zespołem „I będzie grało”.
Finał obchodów 13. Dni Żabna odbędzie się 4 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono. Oprócz niego na scenie plenerowej wystąpią: Halina Mlynkowa, „The Mists”, Nikodem Liro z zespołem oraz najmłodsi – laureaci Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „RECHOTek”.
Na placu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Będą animacje, dmuchany plac zabaw, wesołe miasteczko, malowanie twarzy, mała gastronomia, stoisko Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie i wiele innych…
Imprezami towarzyszącymi Dniom Żabna są: turniej piłkarski „Od skrzata do seniora” oraz zawody wędkarskie w Bobrownikach Wielkich. W obu turniejach uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Żabna.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się i uczestnictwo w tegorocznych obchodach Dni Żabna.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność