Święto sołtysów naszej gminy

W poniedziałek składaliśmy wszystkim sołtysom naszej gminy życzenia z okazji przypadającego Dnia Sołtysa, a wczoraj władze samorządowe gminy: burmistrz Żabna Marta Herduś, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Głód i zastępca burmistrza Piotr Broda, mieli okazję złożyć je osobiście na spotkaniu, które odbyło się w nowym budynku Centrum Kulturalno- Społecznego w Niedomicach.

To już tradycja w naszej gminie, by co roku w marcu spotykać się i dziękować naszym sołtysom za ich pracę i zaangażowanie, bo niejednokrotnie są ono bardzo duże i wymagające. Co więcej, wczorajsze spotkanie było okazją do złożenia gratulacji za wszystkie pomysły, dobrą komunikację pomiędzy mieszkańcami sołectw, a Urzędem Miejskim, za podejmowane interwencje i wszystkie działania służące rozwojowi miejscowości naszej gminy w całej, pięcioletniej kadencji sołtysów. Do słów podziękowania sołtysi otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, zestawy piśmiennicze oraz najnowsze publikacje gminne. Nie obyło się bez uhonorowania sołtysów z dwudziesto- i dwudziestopięcioletnim stażem. Dwoma dekadami pracy społecznej na rzecz mieszkańców i swoich miejscowości mogą pochwalić się Emil Sowa, sołtys Pasieki Otfinowskiej i  Wiesław Kochańczyk, sołtys Kłyża. Natomiast sołtys Niecieczy Tadeusz Wójcik i sołtys Sieradzy Stanisław Kijowski otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki za dwudziestopięcioletnią pracę.

Życzenia od Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona i Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza dla wszystkich sołtysów z okazji ich Dnia przekazała sołtys Siedliszowic Joanna Bieszczad, a życzenia od Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej przekazała Leokadia Madura, sołtys Ilkowic. Na zakończenie części oficjalnej, na prośbę Andrzeja Skowrona, sołtysa Czyżowa, minutą ciszy uczczono pamięć Roberta Tryby, byłego sołtysa Łęgu Tarnowskiego oraz Adama Woźniczki, byłego sołtysa Otfinowa, którzy odeszli w mijającej kadencji.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność