Spotkanie z Zofią Stanecką w Niecieczy

15 maja w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą pisarką dziecięcą Zofią Stanecką. Wzięły w nim udział przedszkolaki oraz uczniowie z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawcami i rodzicami.

 

Pisarka opowiadała dzieciom o Basi, która jest tytułową bohaterką większości jej książek, a także o pracy pisarza i etapach powstawania książki. Autorka zwróciła uwagę na to, jak duże znaczenie przy pisaniu książki ma wyobraźnia i wiedza pisarza. Przeniosła małych czytelników w świat fantazji, a wszystko dokumentowała śmiesznymi ilustracjami. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autorki i zdobyć pamiątkowy wpis.

 

Spotkanie z Zofią Stanecką odbyło się w ostatni dzień XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji podziękowania dla pracy bibliotekarza i piękne bukiety kwiatów – z rąk sołtysa wsi Nieciecza Tadeusza Wójcika oraz prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Niecieczy Wiesławy Wójcik – otrzymała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie Marta Warias oraz bibliotekarka z filii w Niecieczy Małgorzata Pytka-Prażuch.

Uczestników spotkania swoją obecnością zaszczycili również burmistrz Żabna Tomasz Kijowski oraz zastępca burmistrza Zbigniew Mączka.

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niecieczy przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych. Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę i współpracę przy organizacji wydarzenia.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność