Spotkanie z autorką „Arabskiej sagi” w żabnieńskiej bibliotece

Jednym z wydarzeń zorganizowanych przez M-GBP w Żabnie w ramach trwającego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek było spotkanie z Tanyą Valko – pisarką, arabistką, autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, chętnie czytanej przez czytelników naszej Biblioteki.

Pisarce towarzyszył mąż Igor Kaczmarczyk, dyplomata, konsul RP, tłumacz i arabista, autor książek „We władzy szejka” i „Islamskie fatum”, który poprowadził spotkanie.

 

Podczas spotkania Tanya Valko opowiadała o tym, w jaki sposób wybrała kierunek studiów oraz jak znalazła się na początku lat 80-tych na Bliskim Wschodzie, gdzie mieszkała przez wiele kolejnych lat. Przybliżyła zgromadzonej publiczności realia, obyczajowość, zwyczaje, a także życie codzienne mieszkańców Libii, Indonezji i Arabii Saudyjskiej. Barwnie opisała specyfikę Bliskiego Wschodu, poruszyła tematy związane z islamem i chrześcijaństwem, zderzeniem obu cywilizacji oraz terroryzmem i uchodźstwem. Pisarka w barwny sposób opowiadała także o kulturze, stylu bycia i sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich.

Autorka „Arabskiej sagi” wiele inspiracji do swoich książek zaczerpnęła z własnego doświadczenia konsularnego. W swoich książkach zawarła swoje przeżycia i obserwacje, zaś cześć bohaterów ma swoje pierwowzory w rzeczywistości.

Uczestnicy mieli okazję zakupić książki zaproszonych gości. A spotkanie zakończyło się tradycyjnie autografami i wspólnymi zdjęciami.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność