Dobre wieści napłynęły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w którym rozstrzygnięto konkurs „Małopolska Wieś 2024”. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii „Małopolska Wieś w Sieci” zostało sołectwo Niedomice, a nagroda w postaci 30 000,00 zł wspomoże realizację zadań własnych gminy na terenie zwycięskiej miejscowości.

Wiosek, który został złożony przez gminę Żabno został przygotowany przez sołtysa Niedomic Sylwię Kijowską, która wyszła z inicjatywą, by pokazać potencjał swojej miejscowość, w której od wielu lat funkcjonuje świetnie administrowana strona internetowa www.niedomice.pl. Jej autorem jest Janusz Tokarski, który dba o aktualizacje, szatę graficzną, czy fotorelacje. Na stronie obok aktualności znajdziemy również ciekawe informacje dotyczące historii miejscowości. Dodatkowym atutem, którym mogą pochwalić się Niedomice, ale który nie był brany pod uwagę w ocenie jurorów konkursu, jest fakt prowadzenia fanpage miejscowości ze sporą liczbą obserwujących.  

Wniosek w pierwszym etapie rozpatrywany był pod względem formalnym, w drugim wymagał osobistego przedstawienia prezentacji na temat miejscowości i jej potencjału „internetowego”. W ten etap osobiście zaangażowały się sołtys Niedomic Sylwia Kijowska i dyrektor Szkoły Podstawowej Katarzyna Smolik, merytorycznie prezentując sołectwo w Urzędzie Marszałkowskim.

Gratulujemy sołectwu Niedomice zdobycia nagrody. Panu Januszowi Tokarskiemu ślemy podziękowania za świetny pomysł i jego realizację, za wieloletnią pracę hobbystyczną, która wykonywana jest w profesjonalny sposób.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który był prezentowany podczas drugiego etapu konkursu.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność