Piknik rodzinny już za nami

Zawody sportowe, występy muzyczne i taneczne, pokazy straży pożarnej i policji to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na mieszkańców regionu tarnowskiego w Żabnie. Wszystko za sprawą pikniku pn. „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa”.

– Spotykamy się, żeby wspólnie poświętować, pobawić się. Będzie coś i dla duszy i dla ciała, różne zawody, darmowe jedzenie, wata cukrowa, kiełbaska. Pogoda też nam dopisała. Cieszę się niezmiernie, że możemy wspólnie świętować – mówi Anna Górska, prezes Stowarzyszenia Czterolistna Koniczyna. 

 – Jako Województwo Małopolskie bardzo stawiamy na rodzinę, to jest największy skarb. Postanowiliśmy zorganizować taki konkurs dla organizacji pozarządowych po to, żeby właśnie zapewnić wszystkim uczestnikom integrację. Stawiamy na zawody integracyjne; córka – mama, babcia kontra syn, babcia, dziadek, chcemy tak naprawdę wszystkich wyciągnąć z domu, także osoby z niepełnosprawnościami, żeby wszyscy mogli aktywnie z nami uczestniczyć i się bawić – dodaje Katarzyna Kosik-Gajewska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie.

 – To jest czas dla rodzin. Rodzina jest bardzo ważna, dla nas wszystkich i czas, który oni sobie nawzajem poświęcają to teraz my musimy im poświęcić i zorganizować, by mogli wyjść z domów, pobyć razem. Ten czas jest właśnie oferowany, na koszt – w większości – marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, ale wniosek napisały dwa stowarzyszenia Zielony Zakątek i Czterolistna Koniczyna, my jesteśmy jako gmina Żabno partnerem w tym przedsięwzięciu – zaznacza Marta Herduś, burmistrz miasta i gminy Żabno.

W Żabnie można było wybierać wśród atrakcji. Dla najmłodszych były dmuchańce, malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane oraz sporo słodkości i przekąsek. Nieco starsi mogli podziwiać pokazy tańca towarzyskiego, występ zespołu “Otfinowianie” czy wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Całe rodziny mogły oglądać pokazy służb, czy wziąć udział w zawodach sportowych z nagrodami, które prowadziła Najszybsza Babcia Świata wraz z Tarnowskim Zrzeszeniem Sportowym Niepełnosprawnych START.

– Czas dla rodziny to najważniejsza inwestycja, to ona powoduje dobrostan w życiu – podkreśla Piotr Sak, poseł na Sejm RP.

 – To jest bardzo ważne, żeby w dzisiejszych czasach propagować te wartości, które dla nas są najważniejsze, czyli wartości polskiej rodziny, bo widzimy, że Europa chce wepchnąć na teren Polski wartości, które dla mnie są jakieś takie pogańskie, nienormalne. My stoimy twardo po stronie rodziny, bo ona jest podstawową komórką społeczną, która z jednej strony gwarantuje zastępowalność pokoleń, z drugiej strony gwarantuje nam takie zdrowe współżycie w społeczeństwie. Proszę zwrócić uwagę, te rodziny są szczęśliwe, uśmiechnięte i o takie rodziny właśnie nam chodzi – zaznacza Roman Łucarz, starosta tarnowski.

To jedno z 13 tego typu wydarzeń na terenie Województwa Małopolskiego.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność