Meksykański Dzień Rodziny

11 czerwca 2023 r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 oraz Gminnym Żłobku w Łęgu Tarnowskim odbył się Meksykański Dzień Rodziny.
Całe rodziny na kilka godzin przeniosły się do gorącego Meksyku. Gościliśmy około 250 osób. W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście, Burmistrz Gminy Żabno Marta Herduś, kierownik Zakładu Obsługi Samorządowych Szkół i Przedszkoli w Żabnie Jolanta Sak, radni Gminy Żabno: Sebastian Kieć oraz Paweł Wójcik, sołtys Łęgu Tarnowskiego Mateusz Tokarski, sołtys Bobrownik Wielkich Marcin Barwacz.
Meksykański Dzień Rodziny był wspaniałą okazją do spotkania się, spędzenia miło czasu. W tym dniu odbyło się również uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.
W szczególny sposób uczczono Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Po części artystycznej zabawa przeniosła się na zewnętrz, gdzie całe rodziny wzięły udział w ciekawych konkursach, których zwycięzcami zostali:
I miejsce – rodzina Neli Parszcz
II miejsce – rodzina Ignacego Mikuły
III miejsce – rodzina Natana Bąka
Gratulujemy!
Oprócz wielu pięknych słów, wzruszających piosenek, były tańce, zawody rodzin, pokazy wozów strażackich i policyjnych. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchana zjeżdżalnia. Czas na świeżym powietrzu umiliła meksykańska muzyka oraz słodkie i słone przekąski.
W scenariusz wydarzenia zostały wplecione treści profilaktyki przeciwdziałania alkoholizmowi oraz promowania zdrowego stylu życia w naszych rodzinach, gdyż właśnie podczas Meksykańskiego Dnia Rodziny realizowaliśmy zadania wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie na lata 2022-2025. Zadanie to zostało zrealizowane przy udziale środków Gminy Żabno Gmina Żabno w kwocie 1000 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia, całemu zespołowi przedszkola oraz żłobka. Szczególne podziękowania należą się Pani Joannie Marcie za przygotowanie scenariusza, a także pani Teresie Śledź, Joannie Bajorek, Magdalenie Zacharze, Natalii Nawój oraz Ewelinie Jachym. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, w szczególności Radzie Rodziców, na czele z przewodniczącą Panią Kornelią Sołtys. Za pomoc przy organizacji dziękujemy panu Sebastianowi Kieciowi, panu Mateuszowi Tokarskiemu, panu Marcinowi Barwaczowi, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łęgu Tarnowskiego, Policji z Żabna, Panu Pawłowi Wójcikowi, pani Renacie Bugajskiej, Panu Jakubowi Niziołkowi. Dziękujemy Rodzicom, którzy mimo, że ich dzieci już nie ma w naszym przedszkolu, to nadal nam pomagają i sprzyjają i chcą pozostać anonimowi.
Dziękujemy sponsorom. Byli to:
  1. Rada Sołecka Łęgu Tarnowskiego
  2. Gmina Żabno – Urząd Miejski w Żabnie
  3. Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim Nr 2
  4. Rada Rodziców Gminnego Żłobka w Łęgu Tarnowskim
  5. firma Samson
  6. firma JANHUB
  7. firma CERTECH
  8. Pan Jakub Niziołek
  9. firma Chabura – Sebastian Kieć
Do zobaczenia za rok!

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność