16 kwietnia 2024 roku w ramach obchodów Gminnych Dni Żłobkowicza w Gminnym Żłobku i Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łęgu Tarnowskim zorganizowano Dni Otwarte. Wydarzenie zostało połączone z 2. rocznicą otwarcia Żłobka w Łęgu Tarnowskim.

W Polsce dzień 4 kwietnia ustanowiono jako Dzień Opiekuna Małego Dziecka, a cały kwiecień ogłoszono miesiącem dzieci żłobkowych.

Gminny Żłobek w Łęgu Tarnowskim został otwarty 1 kwietnia 2022 roku. Placówka powstała dzięki funduszom pozyskanym z programu Maluch+ oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Równo po dwóch latach, 2 kwietnia 2024 roku, żłobek powiększył się, tworząc 16 nowych miejsc dla dzieci. Tym samym, łącznie oferuje 56 z 96 miejsc żłobkowych w Gminie Żabno.

Żłobek mieści się w nowoczesnym budynku, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Maluchy mają do dyspozycji jasne, przestronne sale dydaktyczne, różnorodne pomoce i zabawki edukacyjne, a także nowocześnie wyposażoną salę sensoryczną i dodatkową salę zabaw. Do dyspozycji dzieci jest również specjalnie przystosowany plac zabaw.  Mając na uwadze fakt, że podczas pierwszych trzech lat życia kształtują się zdolności społeczne, emocjonalne, poznawcze i motoryczne u dzieci, powstawał żłobek, w którym są zapewnione optymalne warunki rozwoju, również dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Przez 2 lata funkcjonowania placówka zdobyła zaufanie rodziców i dzieci. Potwierdzają to opinie środowiska, które są dowodem na to, że cała kadra żłobka stworzyła wyjątkowe miejsce wychowania i opieki, a sam żłobek jest dla dzieci drugim domem.

Placówka ciągle się rozwija i stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców, kierując się słowami Jana Pawła II, które są mottem łęgowskiego żłobka: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

 

Gminny Żłobek w Łęgu Tarnowskim 

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność