Turniej Matematyczny w Sieradzy

Szkoła Podstawowa w Sieradzy była dzisiaj centrum matematycznych zmagań uczniów z terenu naszej gminy. Może to i nie przypadkiem, że właśnie w dzień 14  marca- czyli dzień liczby „Pi”, uczniowie siódmych i ósmych klas z Żabna, Sieradzy, Łęgu Tarnowskiego, Odporyszowa, Ilkowic, Niedomic, Niecieczy i Odporyszowa zmierzyli się ze sobą najpierw w pierwszej rundzie eliminacyjnej, a potem w drugiej – finałowej, w której uczestnictwo wzięło dziesięcioro uczniów z najlepsza punktacją. Ostatecznie, po dwóch rundach, najlepszymi wynikami mogą pochwalić się Szymon Kijowski i Jakub Wenc z SP w Sieradzy, zajmujący odpowiednio pierwsze i drugie miejsce oraz Oskar Chrobok z SP w Żabnie, który uzyskał trzecią liczbę zdobytych punktów.

Szkoła w Sieradzy zorganizowała Gminny Turniej Matematyczny po raz pierwszy, ale z pewnością będzie rozwijać jego formułę w kolejnych latach. Turniej odbył się pod patronatem burmistrz Żabna Marty Herduś. Uczniowie pytani podczas wręczania nagród o swoją przyszłość, często podkreślali, że wiążą ją z edukacją w III lub I Liceum w Tarnowie, a także z klasami o kierunkach matematycznych. Życzymy im, by ich cele zostały osiągnięte, a Turnieje, jak ten w Sieradzy, były dobrym krokiem do sprawdzenia swojej wiedzy i obycia się ze stresem, który towarzyszy egzaminom.

Udział w I Gminnym Turnieju Matematycznym w Sieradzy wzięło 23 uczniów z 8 szkół. Koordynatorką Turnieju była Krystyna Wróbel. Nagrody zostały ufundowane przez gminę Żabno.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność