Dzień Mamy i Dzień Taty w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

W kalendarz imprez szkolnych organizowanych w łęgowskiej szkole podstawowej na stałe wpisał się Dzień Mamy i Dzień Taty świętowany z reguły pod koniec maja. W tym roku społeczność szkoły obchodziła to święto w dniu 28 maja, a z względu na planowaną dużą liczbę gości, impreza zorganizowana została w budynku Kulturalno-Oświatowo-Sportowym.

Przygotowania do Dnia Mamy i Dnia Taty rozpoczęły się dużo wcześniej. Opracowany został scenariusz uroczystości, wśród uczniów rozdzielono role, a także przemyślano w detalach scenografię. Rozpoczęto również próby do tego przedstawienia, podczas których uczniowie, pod okiem wychowawców, ćwiczyli poszczególne fragmenty przedstawienia opartego na motywach książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. W spektaklu wystąpili wszyscy uczniowie klas I – III, którzy trakcie występu, w ogromnym skupieniu i z wielkim przejęciem, recytowali wiersze Brzechwy, śpiewali piosenki oraz tańczyli prezentując fantastyczne układy choreograficzne. Wszystko to pięknie wiązało się z tematyką przedstawienia, którego dodatkowym atutem była fantastyczna scenografia przygotowana zarówno przez rodziców uczniów, jak i wychowawców klas najmłodszych. Po występie dzieci był czas na życzenia i prezenty dla rodziców, poczęstunek oraz sympatyczne rozmowy przy kawie, w czasie których wielokrotnie wybrzmiały słowa zachwytu oraz niezliczone pochwały dla zdolności i umiejętności młodych aktorów.

Dzieci, umiejętnie zachęcone i zmotywowane, potrafią naprawdę bardzo dużo. Najlepszym na to dowodem był ich występ w czasie Dnia Mamy i Dnia Taty. Piękne stroje, trudne do zatańczenia układy taneczne, stojąca na najwyższym poziomie recytacja i wczuwanie się w rolę oraz emocje poszczególnych bohaterów, dosłownie zachwyciły obecnych w KOS rodziców. Owacjom nie było końca, co było najlepszym dowodem na to, iż przedstawienie zakończyło się sukcesem.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność