W Urzędzie Miejskim w Żabnie podpisano dwie ważne umowy, które wpisują się w rozwój infrastruktury komunikacyjnej na terenie gminy.
Pierwsza umowa dotyczy opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) w zakresie budowy ścieżek rowerowych na terenie Gminy Żabno. Dokumentacja obejmie miejscowości: Podlesie Dębowe, Odporyszów, Czyżów, Gorzyce, Nieciecza oraz Żabno.
Wykonawcą zadania została firma MM Infrastruktura Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, która zobowiązała się do wykonania przedmiotu umowy w ciągu 2 miesięcy od dnia jej zawarcia. Wartość podpisanej umowy wynosi 97 000,00 zł brutto.
Druga umowa została zawarta z firmą Zakład Produkcyjno-Usługowy MAX-POL Maksymilian Wójcik, a jej przedmiotem jest budowa przejścia dla pieszych na drodze gminnej nr K203451 – ul. Aleja Piłsudskiego, w rejonie skrzyżowania z drogą gminną nr K203465 – ul. Szkotnik.
Zadanie to ma również zostać zrealizowane w terminie do 2 miesięcy od daty podpisania umowy, a jego całkowity koszt wynosi 54 000,00 zł brutto. Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w uczęszczanym rejonie miasta.