Daria Nawój zwycięża Zimowy Meeting Wspinaczkowy w Bielsku Białej

Zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva Daria Nawój rozpoczyna nowy rok od zwycięstwa w Zimowym Meetingu Wspinaczkowym, który odbył się na ściance Baldpol w Bielsku Białej.

W rywalizacji w konkurencji wspinaczki bouldering zawodnicy mieli do pokonania dwadzieścia pięć problemów w formule flash, bez osobnego finału. Zawody, które były adresowane dla każdego, zgromadziły stu sześćdziesięciu uczestników: pięćdziesiąt kobiet i stu dziesięciu mężczyzn.

Młoda wychowanka Ścianki La Roca zwyciężyła w rywalizacji kobiet uzyskując największą liczbę punktów (66 pkt.). Daria pokonała dwadzieścia dwa bouldery i zwyciężyła w zmaganiach kobiet . Na drugiej pozycji uplasowała się Danuta Słanek z Primaroca (63 pkt.), trzecie miejsce wywalczyła Ula Dobrzyniecka z Wrocławskiego Sportowego Klubu Wspinaczkowego (62 pkt.).

W zmaganiach mężczyzn najlepsi byli Łukasz Kudła z KW Częstochowa i Rafał Bąk z KW CW Transformator, którzy ex aeqo uzyskali największą liczbę punktów (71 pkt.). Drugie miejsce wywalczył Szymon Tkacz z KW Jastrzębie (69 pkt.), trzeci był Dawid Tomczyk (65 pkt.).

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność