Daria Nawój Akademicką Mistrzynią Małopolski we wspinaczce sportowej

W minioną sobotę na krakowskiej ściance wspinaczkowej klubu sportowego Korona odbyły się tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Małopolski we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering. Z bardzo dobrej strony podczas tych zawodów zaprezentowała się wychowanka KS Sportiva i Ścianki La Roca z Tarnowa, studentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Daria Nawój.

W rywalizacji kobiet Daria zwyciężyła pewnie, zapewniając również swojej uczelni wygraną w klasyfikacji drużynowej kobiet. Zawodniczka bardzo dobrze poradziła sobie zarówno w rundzie eliminacyjnej, w której pokonała wszystkie przygotowane trasy wspinaczkowe i pewnie awansowała do finału, jak również w rundzie finałowej w której sięgnęła po zwycięstwo wśród startujących w zawodach studentek. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka AZS Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Joanna Stąporek, trzecia była Iga Garlewicz z AZS Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Grzegorz Łyko z AZS Akademii Górniczo Hutniczej, przed swoim klubowym kolegą Jakubem Sadrakułą i Tomaszem Uchwat z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej kobiet wygrała ekipa Uniwersytetu Jagiellońskiego, przed drużyną Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej i Akademią Górniczo Hutniczą. W zmaganiach drużyn mężczyzn pewnie po wygraną sięgnął skład studentów Akademii Górniczo Hutniczej przed AWF Kraków i Politechniką Krakowską.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność