Con Affetto & Monk na Dzień Kobiet w Żabnie

Burmistrz Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają do udziału w Dniu Kobiet. 8 marca w GCK wystąpią kwartet smyczkowy Con Affetto i zespół MONK. Po koncercie odbędzie się finisaż wystawy “Reminiscencje” Doroty Wiśniewskiej.

Na Panie czekają w tym dniu miłe niespodzianki. Na wszystkich uczestników zaś stoiska reklamowo-handlowe z szerokim asortymentem, które w holu Gminnego Centrum Kultury w Żabnie czynne będą od godz. 17:30.

Żeński kwartet smyczkowy Con Affetto – dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Zespół koncertował m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach i Tarnowskim Teatrze. Nazwa „Con affetto” z włoskiego oznacza „z uczuciem”, ponieważ to właśnie emocje są główną siłą napędową każdej zagranej wspólnie nuty.

Męski zespół wokalny MONK – to nietypowa formacja muzyczna. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”. Występowali m.in.: w Teatrze Wielkim w Łodzi, Sali Kongresowej w Warszawie, radiowej „trójce”. Koncertowali wspólnie z Zbigniewem Wodeckim, Grzegorzem Markowskim, Joanną Kulig, Grzegorzem Turnauem, Michałem Bajorem, Renatą Przemyk i Wojciechem Młynarskim.

Wspólny występ Con Affetto i MONK to połączenie brzmieniowe instrumentów klasycznych z najdoskonalszymi instrumentami, które stworzyła natura, czyli….LUDZKIMI GŁOSAMI. W programie koncertu znajdą się kompozycje klasyczne oraz współczesne, co pozwoli słuchaczom przebyć swoistą „muzyczną podróż” przez epoki, kraje i brzmienia… Słuchacze poczują klimat starego kina, paryskich kabaretów i zadymionych knajpek.

Przeszukaj stronę

Wyszukiwarka zaawansowana

Treść | Menu | Dostępność