Logo
A A | Dla słabowidzących

Koncepcja obwodnicy Żabna


Przebieg dróg wojewódzkich nr 975 oraz 973 przez centrum miasta wiąże się z wieloma uciążliwościami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców, a dodatkowo poważnie obciąża infrastrukturę miejską, niesie różne zagrożenia zarówno dla bezpieczeństwa ale także dla zdrowia mieszkańców miasta. Rozwiązaniem powyższego problemu jest budowa obwodnicy Żabna. Aktualnie rozpoczynają się spotkania informacyjne na etapie wykonania dokumentacji projektowej dotyczącej opracowania wielowariantowej koncepcji Obwodnicy Żabna wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Opracowanie ma na celu wielowymiarową analizę funkcjonalno — ruchowo — techniczno — środowiskową istniejącego podstawowego układu komunikacyjnego miejscowości Żabno ze szczególnym uwzględnieniem dróg wojewódzkich, planowanych zmian w układzie komunikacyjnym w sąsiedztwie, a w szczególności wyprowadzeniem ruchu tranzytowego na obwodnicę Żabna.

Z uwagi na epidemię koronawirusa spotkania informacyjne zasadniczo odbędą się drogą elektroniczną.

Elektroniczne spotkania informacyjne odbywać się będą od 15.09.2020 r. do 05.10.2020 r. Dokumentacja projektowa wraz z ankietą zamieszczona będzie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żabnie, z możliwością jej pobrania. Wypełnione ankiety wyrażające opinie i uwagi w sprawie przyjętych rozwiązań mieszkańcy mogą kierować drogą elektroniczną, do dnia 05.10.2020 r. włącznie, na adres mailowy: obwodnica@zabno.pl

 W dniach 22.09.2020 r. i 24.09.2020 r. projektanci będą mieli dyżur telefoniczny, w godzinach 10.00 – 14.00. Można dzwonić pod numer: 71 321 43 75

Dodatkowo wyłożona będzie dokumentacja w wersji tradycyjnej papierowej i dostępna do wglądu w godzinach pracy instytucji w dniach jak dla spotkań elektronicznych pod adresem:

  1. Urząd Miejski w Żabnie, ul. Władysława Jagiełły 1, 33-240 Żabno (parter budynku)
  2. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, ul. Jagiełły 16, 33-240 Żabno (w punkcie obsługi użytkownika M-GBP)

Osoby korzystające z tradycyjnej formy wglądu do dokumentacji zobowiązane są do zachowania obostrzeń sanitarnych, a wypełnione ankiety mogą składać do skrzynki podawczej sytuowanej w przedsionku wejściowym budynku Urzędu Miejskiego w Żabnie pod adresem Władysława Jagiełły 1.   

Dokumentacja projektowa dostępna jest pod adresami:

>> Plan orientacyjny 

>> Wariant A

>> Wariant B 

>> Wariant D

Z uwagi na obszerny zakres dokumentacji wariantowej, jest ona spakowana do plików zip do pobrania.

 

Uwagi do projektu prosimy zgłaszać na formularzu tradycyjnym (wersja WORD, wersja PDF), formularzu papierowym, który jest do pobrania i późniejszego złożenia w przedsionku wejścia do Urzędu Miejskiego w Żabnie oraz formularzu elektronicznym.

 

Formularze anonimowe, niekompletne nie będą rozpatrywane i brane pod uwagę.

transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
Maluch +
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.