Logo
A A | Dla słabowidzących

Centrum Usług Wspólnych


Celem projektu jest m.in. integracja samorządowych platform informatycznych i usprawnienie przepływu informacji pomiędzy urzędami. Skorzystają także mieszkańcy, którzy np. bez wychodzenia z domu będą mogli sprawdzić stan swoich rozliczeń z urzędem. Dzięki temu mieszkaniec dowie się, czy nie zalega np. z opłatami za wywóz śmieci, podatkiem czy wieczystym użytkowaniem. Wprowadzony zostanie mechanizm administracyjnego informowania dzień przed/dzień po. Mieszkańcy będą mogli zamówić otrzymanie sms z przypomnieniem o zbliżaniu się terminu płatności, a jeśli nie uregulują należności w terminie, sms poinformuje o tym, że termin ten minął.

Głównym efektem projektu będzie ujednolicenie i unowocześnienie systemów przetwarzania i przechowywania danych, udostępniania, wymiany i bezpieczeństwa. CUW nie tylko zapewni dostęp jednostek samorządu do nowoczesnych technologicznie systemów informatycznych, na które nie mogłyby sobie pozwolić działając samodzielnie, ale także zmniejszy dystans pomiędzy mieszkańcami a urzędami.

Projekt ma wpłynąć także na poprawę bezpieczeństwa przetwarzania danych, wymianę doświadczeń między gminami oraz redukować koszty. Prace związane z tworzeniem centrum trwają. Wartość projektu to prawie 10 mln zł, przy czym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniesie 6,2 mln zł. Pomysłodawcą CUW jest miasto Tarnów a w projekcie uczestniczy 21 partnerów z regionu tarnowskiego: powiat tarnowski oraz gminy: Bolesław, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gręboszów, Iwkowa, Mędrzechów, Olesno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.

Centrum Usług Wspólnych ma zostać uruchomione pod koniec 2018 roku.

Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.