Logo
A A | Dla słabowidzących

Centrum Usług Wspólnych


Celem projektu jest m.in. integracja samorządowych platform informatycznych i usprawnienie przepływu informacji pomiędzy urzędami. Skorzystają także mieszkańcy, którzy np. bez wychodzenia z domu będą mogli sprawdzić stan swoich rozliczeń z urzędem. Dzięki temu mieszkaniec dowie się, czy nie zalega np. z opłatami za wywóz śmieci, podatkiem czy wieczystym użytkowaniem. Wprowadzony zostanie mechanizm administracyjnego informowania dzień przed/dzień po. Mieszkańcy będą mogli zamówić otrzymanie sms z przypomnieniem o zbliżaniu się terminu płatności, a jeśli nie uregulują należności w terminie, sms poinformuje o tym, że termin ten minął.

Głównym efektem projektu będzie ujednolicenie i unowocześnienie systemów przetwarzania i przechowywania danych, udostępniania, wymiany i bezpieczeństwa. CUW nie tylko zapewni dostęp jednostek samorządu do nowoczesnych technologicznie systemów informatycznych, na które nie mogłyby sobie pozwolić działając samodzielnie, ale także zmniejszy dystans pomiędzy mieszkańcami a urzędami.

Projekt ma wpłynąć także na poprawę bezpieczeństwa przetwarzania danych, wymianę doświadczeń między gminami oraz redukować koszty. Prace związane z tworzeniem centrum trwają. Wartość projektu to prawie 10 mln zł, przy czym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniesie 6,2 mln zł. Pomysłodawcą CUW jest miasto Tarnów a w projekcie uczestniczy 21 partnerów z regionu tarnowskiego: powiat tarnowski oraz gminy: Bolesław, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gręboszów, Iwkowa, Mędrzechów, Olesno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.

Centrum Usług Wspólnych ma zostać uruchomione pod koniec 2018 roku.

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.