Logo
A A | Dla słabowidzących

Budynek KOS Łęg Tarnowski


 

 

Centrum Kulturalno- Oświatowo- Sportowe KOS w Łęgu Tarnowskim. W wielofunkcyjnym obiekcie, którego koszt sięgnął blisko 5,2 mln zł, swoją siedzibę znalazło przedszkole, filia biblioteki, a także szatnie i magazyny będące zapleczem dla pobliskiego "Orlika" wybudowanego za ponad 930 tys. zł. Swoje pomieszczenia mają tu również stowarzyszenia i rada sołecka, a do wykorzystania jest także duża sala mogąca pomieścić nawet 200-300 osób. Idea budowy na błoniach w Łęgu Tarnowskim obiektu, który byłby do dyspozycji wsi, dojrzewała od lat. Stary dom ludowy dawno już popadł w ruinę nie będąc w stanie zaspokoić rosnących oczekiwań mieszkańców. W styczniu 2006 roku kwestia budowy została ostatecznie przesądzona symbolicznym rozpoczęciem inwestycji poprzez wbicie symbolicznej, pierwszej łopaty. Prace posuwały się wolno, ale przełomowy okazał się rok 2010, kiedy to gmina uzyskała dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości trzech milionów złotych. Inwestycja ruszyła wtedy pełną parą i na przełomie 2011 i 2012 roku obiekt był już praktycznie gotowy.
W efekcie nieopodal szkoły podstawowej, powstał budynek o powierzchni całkowitej wynoszącej prawie 1400 metrów kwadratowych. W obszernych pomieszczeniach mieści się kilka instytucji. W trzech oddziałach przedszkola uczy się około 100 dzieci. Każda z trzech grup ma osobną salę wyposażoną we wszystko, co potrzebne jest przedszkolakom. Do dyspozycji są estetycznie urządzone toalety, wygodna szatnia i stołówka. Swoją siedzibę znalazła tu także filia Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie z księgozbiorem oferującym blisko 6 tysięcy woluminów oraz z dostępem do Internetu. Jedna część budynku przeznaczona jest na potrzeby amatorów sportu. Obok pomieszczeń magazynowych są toalety oraz szatnie z bezpośrednim wyjściem na znajdujące się tuż obok boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki wybudowane w ramach programu "Orlik 2012". Wewnątrz wygospodarowano także pomieszczenia dla organizacji pozarządowych i Rady Sołeckiej. Jest także niewielka kawiarenka, a na poddaszu znajdują się pomieszczenia, które mogą służyć np. jako pracownie plastyczne. Teren wokół budynku został kompleksowo zagospodarowany. Przed obiektem wydzielono kilkadziesiąt miejsc parkingowych, dookoła budynku wybudowano chodniki i drogi dojazdowe, a z tyłu urządzono plac zabaw dla przedszkola. Architektonicznie budynek nawiązuje do znajdującej się po drugiej stronie jezdni Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.


 

 

Film promujący inwestycję

 

Inauguracja inwestycji KOS - Łęg Tarnowski

 


ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z BUDOWY "KOS-a" w ŁĘGU TARNOWSKIM:

2006: Otwarcie budowy

2009: Budowa kompleksu Oświatowo- Sportowego

2009: Budynek wielofunkcyjny, październik

2009: Budynek wielofunkcyjny, grudzień

2011: Budynek wielofunkcyjny, marzec

2011: Budynek wielofunkcyjny, czerwiec

2011: Budynek wielofunkcyjny, wrzesień

2012: Inauguracja budynku KOS


ARCHIWUM ARTYKUŁÓW:

2006: Budowa rozpoczęta

2009: Budynek wielofunkcyjny

2011: Inwestycje w Łęgu Tarnowskim

2012: Inauguracja

2012: Tarnowskie.info: KOS, czyli trzy w jednym

2012: RDN.pl: "KOS" otwarty

Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.