Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


We wrześniu i w październiku 2023 r. wiele naszych akcji zwracało uwagę na bezpieczne poruszanie się na drodze z wykorzystaniem elementów odblaskowych. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach zlokalizowany jest przy ruchliwej drodze wojewódzkiej, dlatego każda inicjatywa, która zachęca młodzież do stosowania odblasków w życiu codziennym, spełnia istotną rolę dla ich bezpieczeństwa.

W trakcie trwania akcji ODBLASKOWA SZKOŁA ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dyplomy za udział  w tym konkursie i odblaskowe upominki za wykonanie naklejek odblaskowych otrzymali: Sylwia Karczmarczyk uczennica klasy I, Sebastian Rzeszutek uczeń klasy II  i Ksawery Karaś uczeń klasy III.  Klasy V i VI pisały test  wiedzy BRD, podczas którego uczniowie mogli utrwalić sobie przepisy i znaki drogowe. Uczestnicy koła informatycznego na zajęciach dodatkowych wykonywali plakaty „Bezpieczna droga” w programie Canva. Młodzież Klas VII i VIII, za zgodą rektora Akademii Tarnowskiej - dr hab. Małgorzaty Kołpy, uczestniczyła w zajęciach  dotyczących bezpieczeństwa na ściance wspinaczkowej zlokalizowanej w budynku "E" Akademii Tarnowskiej. Zajęcia z dziećmi prowadzili: dr Marta Bibro wraz z grupą studentów z kierunku rehabilitacji oraz trener wspinaczki mgr Marcin Bibro. Uczestnicy imprezy plenerowej zaczęli spotkanie od rozgrzewki i instruktażu dotyczącego bezpiecznego poruszania się po ściance. Każdy mógł wspiąć się z pełną asekuracją i zabezpieczeniem w górę, korzystając z kilku tras wspinaczkowych. Wolontariusze szkolnego Klubu „Przystań Dobra” przeprowadzili akcję skierowaną dla seniorów, po mszy św. rozdawali ulotki BEZPIECZNA DROGA. Wychowawcy, podczas lekcji wychowawczych, przeprowadzili pogadankę o konieczności stosowania odblasków oraz zadbali, by klasy były przygotowane na ogłoszony konkurs ODBLASKOWEJ KLASY. Wycieczki do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie  oraz do Muzeum Drogownictwa miały w programie prezentację dotyczącą bezpieczeństwa pieszych na drodze i utrwalenie metod reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Podsumowanie wszystkich prowadzonych przedsięwzięć ODBLASKOWEJ SZKOŁY odbyło się 27 października z udziałem zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od akademii przygotowanej przez Panią Bernadettę Karaś i odśpiewania piosenek odblaskowych – przedszkolaków przygotowanych przez nauczycielki przedszkola, zaś uczniowie klasy III wykonali piosenkę tematyczna, do której słowa napisała uczennica Weronika Łojek, a muzykę - Pani Barbara Traczyk, nauczycielka muzyki.

Po części artystycznej odbył się odblaskowy pokaz mody uczniów i nauczycieli. Dyrektor wraz z Policjantem wręczyli nagrody:  Wszystkim odblaskowym Belfrom – za pomysłowe zaprezentowanie  drużyny odblaskowej „Jestem Nauczycielem – świecę przykładem”  oraz nagrodzili uczniów: I miejsce otrzymała Blanka Major, II miejsce zajął Dawid Englart, na III miejscu uplasował się Ksawery Broda. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Januś, Oliwia Broda i Daria Englart.

W tym dniu gościliśmy w szkole panów Policjantów z gminy Żabno, którzy - oprócz pogadanki wygłoszonej przez Pana  mł. asp. Pawła Wójcika

dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblasków -  na pamiątkę spotkania przekazali dla wszystkich uczniów odblaski z zieloną Żabką Gminy Żabno.

Nadszedł czas na moment, na który czekali wszyscy uczniowie, czyli rozstrzygnięcie Konkursu ODBLASKOWA KLASA. 25 października w szkole było więcej odblasków niż uczniów, a to za sprawą konkursu „Odblaskowa Klasa”. Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością. W środę w szkole zliczono 454 kamizelki i 1124 odblaski. Ponadto każda klasa wykonała gazetkę odblaskową, a Rodzice zaopatrzyli uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe.  W tej edycji konkursu tytuł „Odblaskowej klasy” uzyskała klasa III i wygrała bilet na wyjazd do kina Centrum Kultury w Radłowie. Wychowawcy nagrodzili najbardziej zaangażowanych uczniów na rzecz klasy w odblaskowym konkursie  pochwałą, a Dyrektor ZSPiP Ilkowice Mirosław Piotrowski wręczył uczniom wyróżnienia i odblaskowe upominki.

Po wynikach konkursów strażacy:  Pan Piotr Major z OSP Niedomice i Pan Sebastian Barszcz z OSP Ilkowice przypomnieli o zasadach pierwszej pomocy i przeprowadzili z uczniami ćwiczenia związane z prawidłowym uciskaniem klatki piersiowej  podczas wykonywania resuscytacji.

Na zako ńczenie spotkania Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach Pan Mirosław  Piotrowski podziękował wszystkim przybyłym gościom: policjantom i strażakom z OSP Ilkowice i z OSP Niedomice, a także Pani Marzenie Gubernat koordynatorce ODBLASKOWEJ SZKOŁY oraz Nauczycielom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie wszystkich inicjatyw mających na celu bezpieczeństwo  przedszkolakom i uczniom  ZSPiP Ilkowice biorącym udział w konkursach. Podziękował wszystkim tym, którzy  pamiętają o konieczności zakładania odblasków i świecą przykładem.

Liczba odsłon: 192
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.