Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 


W piątek 27 października na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie odbył się V Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Tarnowskiego – 2023r.

W tegorocznym turnieju wzięło udział ok. 100 szachistów, których przywitała serdecznie dyrektor ZSP Agnieszka Kurzydym.  Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Powiatu i zarazem pomysłodawczyni turnieju – Grażyna Karaś – również przywitała uczestników i mówiła o pięknym zaangażowaniu młodzieży do gry w szachy. W zawodach uczestniczyło 24 drużyny czteroosobowe reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnów. Rozegrano 7 rund po 15 minut dla zawodnika. ZSP w Żabnie reprezentowało 8 uczniów grających w dwóch drużynach.

Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał zespół sędziowski z Akademii Szachowej z Tarnowa w składzie Czesław Markiewicz, Anna Markiewicz i Roman Kawa. Dla uczestników zawodów przygotowano słodki poczęstunek oraz gorące i zimne napoje.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca III  LO w Tarnowie. Drugie miejsce zajęła drużyna ZST w Tarnowie, a trzecie drużyna  z I LO w Tarnowie. Mistrzami poszczególnych szachownic zostali: Paweł Czyżyk z I LO, Daniel Samuel z ZSP w Zakliczynie, Krzysztof Górski z IV LO i Lena Mróz z III LO. Nagrody wręczał starosta Tarnowski Roman Łucarz, który zauważył, że turniej zyskuje coraz większą popularność wśród uczniów tarnowskich szkół. Gratulujemy wyników i  dziękujemy za udział w turnieju, zapraszamy w marcu 2024 r. do LO w Tuchowie.

 

 
Liczba odsłon: 126
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.