Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva zwycięża zawody wspinaczkowe Evolv Boulder Fest, które rozegrane zostały w minioną sobotę w Lublinie. Jest to kolejny sukces Darii Nawój, podopiecznej Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego, która coraz śmielej radzi sobie w ogólnopolskich zawodach wspinaczkowych.

Tym razem znakomicie wystartowała w rozgrywanych w Lublinie kultowych zawodach Evolv Boulder Fest, których historia organizacji sięga czasów startów jej trenerki Edyty Ropek – która także ma na koncie zwycięstwo w tej imprezie z 2005 roku.

Podczas tegorocznej edycji Daria była najlepsza zarówno w rundzie eliminacyjnej, zdobywając największą liczbę punktów wśród kobiet, jak i w finale, podczas którego jako jedyna pokonała wszystkie cztery bouldery i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce w Evolv Boulder Fest wywalczyła reprezentantka gospodarzy Emilia Wójtowicz z KW Kotłownia, trzecia była Agata Lesiewicz z Skarpy Lublin.

W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Jakub Ziętek z KW Bielsko Biała, drugi był Piotr Oleszczuk z UKA Warszawa, trzeci Jerzy Laskowski również z UKA Warszawa.

Kolejny start Darii Nawój odbędzie się 11 listopada w prestiżowych zawodach Krak'em All 2023, które rozegrane zostaną w Avatar Centrala Ruchu w Krakowie. Będą to jedne z największych zawodów wspinaczkowych rozgrywanych w Polsce, już dziś swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło ponad 400 uczestników.

 

Od lewej: Agata Ginszt, Maria Rytych, Agata Lesiewicz, Emilia Wójtowicz, Daria Nawój/ fot. Przemysław Janiszewski

 

 

Daria Nawój w finale Evolv Boulder Fest 2023/ fot. Przemysław Janiszewski

 

Daria Nawój zdobywa TOP na finałowym boulderze nr 2/ fot. Przemysław Janiszewski

Liczba odsłon: 176
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.