Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Święto Latawca i Szarej Lilijki było okazją do wspólnej zabawy, integracji środowiska harcerskiego oraz wymiany doświadczeń. W piątek 21.10 i sobotę 22.10, na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie,  harcerze i zuchy z Krakowa, Tarnowa, Bistuszowej, Lisiej Góry, Łowczowa i Żabna  wzięli udział
w VII Święcie Latawca i Szarej Lilijki. Nad tym przedsięwzięciem patronat honorowy objęli Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz, Burmistrz Miasta i Gminy Żabno, Pani Marta Herduś oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie.

W piątek wieczorem rozpaliliśmy ognisko. Były wspólne zabawy i śpiew. Strażnicy ognia pilnowali aby płomień wesoło błyskał. Na zakończenie zawiązaliśmy krąg.

Sobota rozpoczęła się na szkolnym „orliku” apelem, następnie nastąpiła prezentacja wykonanych własnoręcznie przez poszczególne drużyny i gromady latawców. Szybując po niebie nie umykały bystremu oku członków jury, którzy oceniali sposób wykonania. Atrakcją były balony na ogrzane powietrze przygotowane przez harcerzy z 19 TDH. Kiedy skończyła się część pokazowa i  kolorowe kształty wylądowały na ziemi, uczestnicy Święta ruszyli realizować przeróżne warsztaty. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego! Ćwiczenia prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, warsztaty
I pomocy z ratownikiem medycznym, gry strategiczne przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie, warsztaty strzeleckie i musztra, warsztaty plastyczne przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie,  pyszny gulasz i wata cukrowa przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara” oraz słodkości przygotowane przez rodziców cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Podczas końcowego apelu wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody za przygotowane latawce.

W przygotowaniu Święta zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Wielopoziomowej wspólnie z rodzicami.

Wsparcia, w postaci upominków i nagród, udzieliło Starostwo Powiatowe
w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy w Żabnie
oraz Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie i Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie.

 Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.

                                                                                                             

 

 

 
Liczba odsłon: 230
Autor: phm. Renata Kawula
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.