Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś pożegnaliśmy naszych gości z miasta partnerskiego Bad- Berka, którzy przez weekend wizytowali naszą gminę. Było to kolejne spotkanie integrujące nasze samorządy i mieszkańców, które zostało zorganizowane na przestrzeni już ponad dwudziestoletniej współpracy.

Spotkania delegacji z Żabna i niemieckiej Bad- Berki maja już wieloletnią tradycję. Przez ten czas, czy to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, strażacy, zespoły folklorystyczne, jak i przedstawiciele samorządu i stowarzyszeń, mieli okazję wizytować zaprzyjaźnione miasteczko, ale także brać udział w rewizytach naszych gości. Ostatnią okazją do spotkania były rocznicowe obchody w straży pożarnej w Bad- Berce, w maju tego roku, w których udział wzięła delegacja z naszej gminy. Obecnie mieliśmy możliwość goszczenia ponad dwudziestoosobowej grupy, która przyjechała do gminy Żabno wraz z burmistrzem Michaelem Jahnem. Dzięki intensywnemu programowi nasi partnerzy zobaczyli m.in. strzelnicę w Sieradzy -Fiuku, zostali oprowadzeni po mieście przez Pawła Domańskiego, poznając historię naszego miasteczka i regionu, zwiedzili firmy Villa Verde, Polmark i Polan, odwiedzili Leśną Przystań w Podlesiu Dębowym, zobaczyli efekty rewitalizacji parku przy ul. Wyspiańskiego w Żabnie, wzięli udział w festynie w Łęgu Tarnowskim, a także zobaczyli Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, przespacerowali się ścieżką w koronach drzew w Ciężkowicach oraz zwiedzili starówkę tarnowską. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie społeczności naszej gminy w zbudowaniu ciekawego programu oraz współuczestnictwo w goszczeniu naszych partnerów. Szczególne podziękowanie kierujemy do firm Villa Verde, Polmark oraz Polan, za umożliwienie odwiedzenia linii produkcyjnych i merytoryczne oprowadzenie. Dziękujemy również Polskiemu Związkowi Łowieckiemu w Sieradzy za pokazanie swojego zaplecza, a prezesowi Krzysztofowi Kokoszce za ciekawą prelekcję, dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Łęgu Tarnowskim, OSP Łęg Tarnowski oraz Klubowi LKS Łęgovia za gościnę w sobotnie popołudnie, a panu Pawłowi Domańskiemu za przekazanie swojej niezwykłej, historycznej wiedzy na temat Żabna.

Liczba odsłon: 447
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.