Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wojna, która trwała przez sześć lat pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich na całym świecie zmieniając granice państw, sił geopolitycznych, ale przede wszystkim rujnując dorobek i życie wielu ludzi. W wyniku działań wojennych nasz kraj poniósł największe straty materialne i demograficzne wśród wszystkich państw okupowanych i walczących. By oddać cześć Walczącym i Poległym przedstawiciele samorządu gminy Żabno wraz z harcerzami z V Tarnowskiej Drużyny złożyli wiązanki i znicze pamięci pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę oraz miejscem upamiętniającym zamordowanych i poległych na wschodzie mieszkańców Żabna. W imieniu samorządu kwiaty złożyli burmistrz Żabna Marta Herduś, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kurzydym, Radny Rady Miejskiej w Żabnie Kazimierz Magiera, zastępca burmistrza Żabna Piotr Broda oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnie Anna Skalak wraz z zastępcą Magdaleną Sobol.

Dziękujemy serdecznie phm. Renacie Kawuli oraz wszystkim druhnom i druhom z V Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej w Żabnie za dzisiejszą obecność i asystę w tym ważnym rocznicowym wydarzeniu.

 
Liczba odsłon: 178
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.