Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


84 lata temu bez wypowiedzenia wojny, wojska niemieckie wkroczyły do Polski. O 4.45 salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte rozpoczęto jeden z najbrutalniejszych rozdziałów w historii współczesnego świata. Wojna, która trwała przez sześć lat pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich na całym świecie zmieniając granice państw, sił geopolitycznych, ale przede wszystkim rujnując dorobek i życie wielu ludzi. W wyniku działań wojennych nasz kraj poniósł największe straty materialne i demograficzne wśród wszystkich państw okupowanych i walczących.

Musimy pamiętać, że wolność jest bardzo cenna i nie jest nam dana raz na zawsze. Tocząca się wojna za naszą wschodnią granicą daje tego realny przykład. Powinniśmy o tym pamiętać, szanować ją i troszczyć się o nią. Dla nas Polaków, została okupiona walką, cierpieniem i bohaterstwem zarówno żołnierzy, jak i cywilów walczących za nasz kraj. Pamiętajmy o tym. Chwała im za to!

Liczba odsłon: 242
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.