Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W związku z występującymi na terenie Polski wysokimi temperaturami oraz wzrostem ryzyka namnażania się bakterii z rodzaju Legionella w instalacjach wewnętrznych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie zwraca się z prośbą o podjęcie działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi związanego z funkcjonowaniem instalacji wentylacyjno – klimatyzacyjnej oraz bezpieczeństwem zdrowotnym wody w szczególności:
− w budynkach i obiektach i wysokiego ryzyka występowania bakterii z rodzaju Legionella w instalacjach wewnętrznych,
− w systemach instalacji wentylacyjno – klimatyzacyjnych w aspekcie weryfikacji, czy zapewniona jest stała kontrola pracy systemu z uwzględnieniem okresowych przeglądów technicznych i sanitarnych.
Z myślą o zarządzających wewnętrznymi systemami wodnymi i urządzeniami występującymi w budynkach, opracowane zostały przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym Zalecenia dotyczące ponownego otwierania budynków użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego po wydłużonym przestoju lub ograniczonej eksploatacji, w ramach działań zapobiegających zakażeniom bakteriami z rodzaju Legionella, (dostępne pod adresem: http://www.gov.pl/web/gis/zapobieganie-zakażeniom-bakteriami-z-rodzaju-legionella-zalecenia-dot-ponownego-otwierania-budynkow-uzytecznosci-publicznej-i-zamieszkania-zbiorowego-po-wydluzonym-przestoju-lub-ograniczonej-eksploatacji2)
Zawarte w nich wskazówki pomogą zmniejszyć zagrożenie, jakie mogą stanowić występujące w wodzie bakterie Legionella sp. W dokumencie wskazany jest zakres podstawowych działań technicznych dla różnego typu systemów/urządzeń lub ich elementów.

Liczba odsłon: 205
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.