Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO
z dnia 17 sierpnia 2023 r.
uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego ziemskiego i Miasta Tarnów
Na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2023 r. poz. 1075) zarządza się, co następuje:
§ 1. Traci moc rozporządzenie (nr poz. rej. 12/23) Wojewody Małopolskiego z dnia 12 maja 2023 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego ziemskiego i Miasta Tarnów (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego poz. 3587 i 4230).
§ 2. Rozporządzenie podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty na terenach miejscowości powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego ziemskiego i na terenie Miasta Tarnów, wchodzącym w skład obszarów objętych ograniczeniami.
wz. Wojewody Małopolskiego I Wicewojewoda Małopolski Ryszad Pagacz

 

Uzasadnienie
WR-II.913.19.2023
Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) zostało wydane w związku z nie stwierdzaniem przez jednostki Inspekcji Weterynaryjnej monitorujące ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) nowych przypadków choroby i padnięć zarówno wśród dzikich ptaków, jak i u ptaków domowych i drobiu, utrzymywanych w gospodarstwach przyzagrodowych na obszarze ognisk (HPAI) oraz brakiem nowych zgłoszeń objawów chorobowych wśród tych zwierząt na obszarze objętym ograniczeniami, ustało ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby
Przedmiotowe rozporządzenie wydaje się na wniosek Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii (pismo znak: WIW-ChZ.913.39.1.2023 z 11 sierpnia 2023 r.).

Liczba odsłon: 226
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.