Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 


Biblioteka w Żabnie gościła podróżnika i społecznika Jaśka Melę. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach oraz Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej z opiekunami oraz użytkownicy biblioteki.

Podczas spotkania uczestnicy usłyszeli wiele motywujących słów. Jan Mela opowiedział o nieszczęśliwych sytuacjach, które spotkały go w życiu: pożar rodzinnego domu, śmierć brata, a także wypadek, w wyniku którego stracił część nogi i ręki. Podkreślał, jak ważne jest jednak, by się nie poddawać i nie ulegać zwątpieniu. Mówił o wytyczaniu nowych celów w życiu i nie rezygnowaniu z marzeń. Społecznik przeszedł długą drogę od rezygnacji i zwątpienia po wypadku i pobycie w szpitalu, podczas którego przeszedł 50 operacji, po zrozumienie, że niepełnosprawność nie oznacza końca aktywnego życia. Dla niego niepełnosprawność to wszystkie ograniczenia naszego ciała, takie jak brak kończyn czy utrata wzroku, natomiast dużo gorsze od niej jest kalectwo, czyli ograniczenia, które tkwią w naszych głowach i negatywne emocje z nimi związane.

Spotkanie przepełnione było życiowymi przemyśleniami, skłaniającymi do głębszych refleksji. Dla uczestników wydarzenia z pewnością nie był to stracony czas, a usłyszane słowa zostaną z nami na dłużej.

Spotkanie jak zwykle dopełniły indywidualne rozmowy oraz wspólne fotografie.

 

Wydarzenie, które odbyło się w ramach projektu "Literackie RYSY" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  
Liczba odsłon: 196
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.