Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dzień Działacza Kultury i Dzień Bibliotekarza hucznie świętowano w Żabnie.

Z okazji swojego święta pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie przygotowali dla mieszkańców gminy prawdziwą duchową ucztę - galę operetkowo-musicalową.  

Wieczór rozpoczął się jednak od podziękowań za współpracę, bezinteresowną pomoc i podejmowane działania wspierające rozwój kultury na ternie gminy Żabno. Wyrazem wdzięczności były unikatowe figurki „molików książkowych”, które wraz z okolicznościową zakładką, trafiły do rąk osób, instytucji i organizacji współpracujących z Centrum Kultury i Biblioteką w Żabnie. Nie zabrakło także życzeń i gratulacji dla pracowników obu instytucji kultury gminy Żabno, składanych na ręce dyrektor Marty Warias.

Dla publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej przygotowano z kolei wyjątkowy koncert. Najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki z musicali, operetek i światowego repertuaru wykonali artyści Teatru Muzycznego „Castello” z Mosznej. Ze sceny wybrzmiały utwory znane z „Księżniczki Czardasza”, „Hrabiny Marica”, „Skrzypka na dachu” czy „Upiora w operze”. Artystom na scenie towarzyszyli tancerze ze Szkoły Tańca LATINO Żabno: Filip Nykiel i Emilia Łucarz, Natalia Łucarz , Oskar Zmarzły i Oliwia Skiba.

Po koncercie głos zabrała Agata Wrona autorka wystawy malarstwa „Wędrówki”, która 19 maja miała swój finisaż. Wystawę, na którą składa się kilkanaście prac autorki, można było oglądać od początku maja w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Agata Wrona to mieszkanka  Olesna, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, autorka kilkudziesięciu prac malarskich. W Żabnie była to jej druga wystawa.

Zwieńczeniem wieczoru było spotkanie przy wspólnym stole, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie”.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia Centrum Kultury i Biblioteka w Żabnie składają serdeczne podziękowania.

  
Liczba odsłon: 145
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.