Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Trwa dobra passa naszych jednostek OSP, które od kilku lat polepszają swój tabor samochodowy. Końcem zeszłego roku dla OSP w Niedomicach i Niecieczy zakupione zostały ciężkie wozy ratownictwa gaśniczego, w tym roku dla OSP w Bobrownikach wielkich zakupiony został lekki samochód terenowy Ford Ranger, a od piatku w Łęgu Tarnowskim w tutejszej KSRG OSP dysponować będą samochodem ratowniczo- rozpoznawczym. Nowy Ford Transit Long przeznaczony jest do przewozu osób (zmieści się 9), agregatu pompowego i namiotów w kompanii logistycznej Watra (powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego). Gmina Żabno uchwałą Rady Miejskiej przeznaczyła na ten cel 149 200 zł, sołectwo Łęg Tarnowski zadecydowało o przekazaniu 50 000 zł, 20 000 zł wyniosła dotacja przekazana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach programu Małopolskie OSP, program wsparcia finansowego gmin z przeznaczeniem dla jednostek OSP z terenu Małopolski. Natomiast 150 000 zł wyniosła dotacja dla jednostki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Łączny koszt zakupu samochodu to 369 200 zł.

Cieszymy się bardzo, że kolejny zakup nowego auta stał się możliwy. Z pewnością podniesie to bezpieczeństwo zarówno nas mieszkańców, jak i druhów, którzy wyjeżdżają na akcje. Druhnom i Druhom z KSRG OSP Łęg Tarnowski życzymy, by samochód służył im jak najdłużej i jak najlepiej.

Liczba odsłon: 189
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.