Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim zorganizowany został Dzień Zdrowia, którym rozpoczęto podsumowywanie działań profilaktycznych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym. Do tej pory w łęgowskiej szkole podjętych zostało już wiele różnorodnych inicjatyw promujących wśród uczniów zdrowy tryb życia wolny od używek oraz nałogów. Warto na przykład wspomnieć o międzyklasowych mini konkursach na wzór podkoszulka o tematyce profilaktycznej, jak również o układaniu rymowanek i haseł profilaktycznych. Społeczność uczniowska niedawno uczestniczyła także w warsztatach profilaktycznych, których tematyka dotyczyła zasad prawidłowej komunikacji interpersonalnej bez agresji, pełnej empatii i asertywności. 

Mając na względzie istotę i wagę zdrowia, a także świadomość, iż jego stan w dużej mierze zależy od podejmowanych przez człowieka wyborów, nauczyciele wspólnie z Dyrektorem Szkoły, zdecydowali, że w trakcie wspomnianego Dnia Zdrowia należy  uwzględnić działania zwracające uwagę dzieci i młodzieży na najważniejsze, a zarazem proste aktywności sprzyjające zdrowiu, a tym samym dobrostanowi.

I tak na wspomniane święto zdrowia złożyły w łęgowskiej szkole się m.in. taneczne przerwy, podczas których w szkole rozbrzmiewały m.in. przeboje takie, jak Belgijka oraz Macarena. Była też aktywna lekcja wychowawcza czyli zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz na sali gimnastycznej i szkolnym korytarzu zorganizowana wspólnie przez nauczycieli WF, a także wychowawców poszczególnych klas. Ważnym elementem była II edycja przedsięwzięcia pn. "Pochwal się swoim zdrowym śniadaniem", w ramach której uczniowie prezentowali przyniesione przez siebie śniadania. Dodatkowo, aby zaakcentować ważną dla zdrowia potrzebę ruchu i aktywności fizycznej, obowiązkowym uczniowskim strojem w Dniu Zdrowia był oczywiście strój sportowy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim p. Danuta Skrabacz-Tempka jest przekonana, iż zorganizowany po raz pierwszy Dzień Zdrowia był przedsięwzięciem bardzo udanym i wartym kontynuowania. Świadczy o tym ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży we wszystkie zaproponowane formy realizacji tej inicjatywy. Szczególnie entuzjastycznie przyjęty został pomysł tanecznej przerwy, w czasie której i młodsi i starsi uczniowie mogli wspólnie zatańczyć bardzo popularne tańce, doskonale się przy tym bawiąc i integrując. Równie udana była także II już edycja projektu „Pochwal się zdrowym śniadaniem”. Uczniowie chętnie pokazywali swoje śniadania, wśród których nie było żadnych sztucznie słodzonych soczków, chipsów czy też słodyczy. Dominowały natomiast produkty niskokaloryczne i bogate w cenne składniki odżywcze: głównie woda mineralna, ciemne pieczywo, rozmaite owoce oraz warzywa. I takie właśnie było założenie pomysłodawców – aby uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami posiłki przyrządzali w oparciu o zdrowe pełnowartościowe produkty.

Dobrym rozwiązaniem była także godzina wychowawcza wypełniona aktywnością fizyczną: grami zespołowymi, wyścigami tzw. rzędów w mniejszych grupach oraz indywidualnymi rozgrywkami np. w tenisa stołowego.

Trudno kilkoma słowami opisać panującą w Dniu Zdrowia atmosferę. Każdy, kto w tym dniu był obecny w szkole, miał wyjątkową okazję, aby wspólnie z kolegami i koleżankami spędzić ten czas inaczej niż zazwyczaj - można było bowiem zażyć aktywności fizycznej w różnej formie, czemu towarzyszyły wspólne rozmowy, zabawa i śmiech. To na pewno edukuje, ale również zbliża, integruje i pozostawia miłe wspomnienia.

 

  
Liczba odsłon: 226
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.