Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Na zaproszenie Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego, w Dębnie odbyło się uroczyste podpisanie promes w ramach "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" _ nabór w roku 2023”, którego beneficjentem zostało pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Żabno. Nasi Druhowie zostaną wsparci nowym sprzętem, który zapewni lepsze funkcjonowanie i z pewnością wpłynie, byśmy mogli czuć się bezpieczniej.

Jednostki, które otrzymały wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie to:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Łęgu Tarnowskim,  zadanie pod nazwą: Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu Tarnowskim w sprzęt ratowniczo – gaśniczy, kwota dofinansowania z WFOŚiGW: 18 081,78 zł (budżet projektu: 49 050,00 zł)

- Ochotnicza Straż Pożarna w Żabnie, zadanie pod nazwą: Zakup sprzętu i umundurowania dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie, kwota dofinansowania z WFOŚiGW: 17 139,91 zł (budżet projektu: 46 495,00 zł)

- Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach Wielkich, zadanie pod nazwą: Wzmocnienie potencjału bojowego jednostki OSP Bobrowniki Wielkie w działaniach ratowniczych poprzez zakup umundurowania i wyposażenia osobistego strażaków, kwota dofinansowania z WFOŚiGW: 5 846,63 zł (budżet projektu: 15 930,00 zł)

- Ochotnicza Straż Pożarna w Niedomicach, zadanie pod nazwą: Zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach, kwota dofinansowania z WFOŚiGW: 9 732,09 zł (budżet projektu: 26 400,00 zł)

- Ochotnicza Straż Pożarna Ilkowice, zadanie pod nazwą: Dofinansowanie Zakupu sprzętu i wyposażenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ilkowicach, kwota dofinansowania z WFOŚiGW: 3 944,45 zł (budżet projektu: 10 700,00 zł)

Dodać należy, że do wyżej wymienionych kwot, samorząd gminy zobowiązał się dołożyć z własnego budżetu kwoty równoważne z otrzymanymi z WFOŚiGW. Różnica pomiędzy dofinansowaniem z WFOŚiGW i gminy Żabno, a całkowitą wartością zadania każdej jednostki, zostanie pokryta ze środków własnych straży.

   
Liczba odsłon: 302
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.