Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i działaczem społecznym Jaśkiem Melą, które odbędzie się 24 maja o godz. 17:00 w M-GBP w Żabnie.

Jan Mela urodził się w 1988 roku w Gdańsku. Jest założycielem i prezesem Fundacji „Poza Horyzont”, której misją jest pomoc osobom po amputacjach kończyn oraz ich rodzinom. Sam w wyniku porażenia prądem wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Dwa lata po wypadku, z polarnikiem Markiem Kamińskim, wziął udział w wyprawie na Biegun Północny i Południowy. Wyprawa zakończyła się sukcesem, a Jan Mela stał się tym samym pierwszą (i dotychczas jedyną) osobą z niepełnosprawnością na świecie, której udało się tego dokonać. W kolejnych latach podróżnik uczestniczył w wyprawach na Elbrus, Kilimandżaro, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

Jego wyjątkowe dokonania i niezwykłe życie stały się inspiracją dla twórców filmu fabularnego „Mój Biegun”. Jan Mela swoją postawą motywuje wszystkich, nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, dając przykład siły woli i samozaparcia w dążeniu do upragnionego celu.

Liczba odsłon: 148
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.