Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Z okazji trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich użytkowników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Bajka o łaciatym słoniu” ks. Bogusława Zemana.

Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Z tego powodu przylgnęło do niego przezwisko Plama. Bombik wyrusza do Sapiącego Bambidu, starego mamuta, aby ten pomógł mu pozbyć się niechcianej plamy na grzbiecie. Podróż uczy słonika bardzo ważnej rzeczy: ten, kto ma dobre serce, jest piękny, choćby nawet był bardzo łaciaty.

W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru „Moliki” działającego przy Bibliotece. Główną rolę słonika Bombika zagrała Julia Śledź, mamę słonika Oliwia Szymura, tatę Barbara Cygan. W rolę hien wcieliły się Alicja Wieczorek i Zuzanna Śledź. Niebieską Żyrafę zagrała Nikola Zielińska, Starego Nosorożca – Kamila Kogut, a Sapiącego Bambidu - Joanna Kokolus. Narratorem był Tobiasz Górczak.

Spektakl obejrzały dzieci z Publicznego Przedszkola w Żabnie, rodzice i opiekunowie małych aktorów.

 

 

Liczba odsłon: 168
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.