Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Jedną z najważniejszych uroczystości organizowanych przez gminę Żabno, jest Jubileusz 50- lecia Par Małżeńskich, na który rokrocznie zapraszane są Pary mogące pochwalić się wieloletnim stażem małżeńskim. Z tej okazji wręczane są medale nadawane przez Prezydenta RP.

Jubileusz, który odbył się wczoraj w Gminnym Centrum Kultury, dedykowany był 14 Parom, które pięć dekad temu podjęły decyzję i wstąpiły w związek małżeński. Jubilaci zostali zaproszeni przez samorząd gminy Żabno wraz z rodzinami, by wspólnie spędzić wieczór i świętować nadanie medalu nadanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, a gratulacje i życzenia w tym dniu przekazali również burmistrz Żabna Marta Herduś, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Głód, zastępca burmistrza Piotr Broda, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Woźniak, a także przybyli na uroczystość Posłanka RP Anna Pieczarka i Poseł RP Wiesław Krajewski. W wystąpieniach skierowanych do Jubilatów nie zabrakło życzeń zdrowia, miłości, a także gratulacji za pięknie spędzone ze sobą lata. Jubilaci, oprócz listu gratulacyjnego od samorządu Żabna, otrzymali także okazjonalny prezent.

Tuż po części oficjalnej, na scenie, z koncertem melodii o miłości, pojawił się zespól Cantabile. A po jego wspaniałym występie wykonano pamiątkowe wspólne zdjęcie, by przejść potem do sali klubowej. Tutaj na uczestników uroczystości czekał toast, poczęstunek, a także słodka niespodzianka. Z tej okazji nie mogło zabraknąć odśpiewania „Sto lat”, do którego spontanicznie przyłączyli się muzycy Kapeli Powiślanie, ćwiczący tego dnia w sali muzycznej, grając dodatkowo również kilka przyśpiewek weselnych.

Jubilaci, którzy obchodzili wspólnie rocznicę swojego ślubu, a którym pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia radości, zdrowia i kolejnych pięknych rocznic, to:

Magdalena i Edward Armatysowie

Alicja i Jan Barszczowie

Genowefa i Wiesław Bąkowie

Stefania i Paweł Domańscy

Maria i Henryk Fidowie

Janina i Antoni Gawlikowie

Emilia i Stanisław Gawrysiowie

Urszula i Stanisław Kowalikowie

Janina i Stanisław Rzeszutkowie

Elżbieta i Józef Schabowie

Genowefa i Andrzej Sieczkowie

Anna i Andrzej Sobyrowie

Krystyna i Zbigniew Witkowie

Maria i Jan Żołędziowie

Gratulujemy serdecznie!

 

    
Liczba odsłon: 902
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.